На Городенківщині вшанували славетного земляка Леся Мартовича

  • 13.02.2018 14:08
На Городенківщині вшанували славетного земляка Леся Мартовича

Вчора у селі Торговиця Городенківського району відбулися урочистості з нагоди 147-ї річниці від дня народження видатного українського письменника і громадського діяча Леся Мартовича.

У вшануванні видатної постаті взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Ярослав Левкун, заступник голови РДА Олеся Личук, начальник відділу культури, національностей та релігій Галина Олінійчук, сільський голова Іван Новосельський, директор обласного краєзнавчого музею Ярослав Штиркало та громадськість району.

Отці УПЦ КП Іван Макулович та Ігор Івасютин відправили поминальну панахиду, після чого гості відвідали музей імені Леся Мартовича, де ознайомилися із життям та творчістю видатного українського письменника.

«Я радий сьогодні взяти участь у відзначенні 147-ї річниці від дня народження Леся Мартовича, нашого славного земляка – видатного українського письменника. Завжди, коли вивчається історія будь-якого регіону на перший план виходять видатні постаті, які творили історію, примножували багатство краю, примножували культуру, робили все можливе для того, щоб наступні покоління жили краще, - сказав у своєму виступі Ярослав Левкун. - Одною з таких постатей є Лесь Мартович. Завдяки багатьом дослідникам життєвого і творчого шляху письменника і особливо, кандидату філологічних наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ганні Марчук, ми сьогодні маємо повне зібрання творів Леся Мартовича, досліджену літературну спадщину письменника та його суспільно-громадську діяльність. Письменник-гуморист, сатирик, журналіст, редактор, доктор права, громадсько-політичний, культурно-освітній діяч – ось те коло інтересів та поле діяльності Леся Мартовича. Досить тільки перелічити його соратників, друзів, з якими йшов пліч-о-пліч по житті і стає зрозумілішою значимість Мартовича – це Василь Стефаник, Лев Бачинський, Михайло Павлик, Іван Франко і багато інших прогресивних людей. Географія його діяльності – ряд міст Івано-Франківщини, Львівщини, Буковини, Тернопільщини. Сьогодні ми бережемо пам’ять про славного земляка. Центральна районна бібліотека носить звання Леся Мартовича. Щороку присуджуємо премії ім. Леся Мартовича, є два музеї, але чи достатнього цього. На мій погляд є ще резерви у нашій роботі. Для популяризації творчості Леся Мартовича, особливо серед учнівської молоді мабуть необхідно систематизувати роботу освітніх та культурних закладів, щодо проведення різного роду конкурсів, олімпіад, тестів на знання творчості письменника і особливо громадсько-політичної діяльності. Можна провести ряд заходів щодо поповнення експонатів до музею, утримання родинної хати письменника, найменування вулиць тощо» – зазначив Я. Левкун.

Продовженням заходу стало літературне читання учнями та педагогічним колективом Торговицького НВК І-ІІІ ст. про життєвий шлях Леся Мартовича.

На завершення керівництвом району було покладено квіти до погруддя Леся Мартовича, інформує прес-служба ІФ ОДА.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин