Онлайн TV FM радіо FM пауза

«Сітки – це оберіг»: культурна асоціація «Новий Акрополь» у Івано-Франківську об’єднує волонтерів

Публікації

«Сітки – це оберіг, волонтери створюють їх, вкладаючи свою любов та тепло». У Івано-Франківську діє волонтерська організація, яка займається плетінням маскувальних сіток для військовослужбовців.

Ми поспілкувалися з Олександром Дуткою, керівником культурної асоціації «Новий Акрополь» у Івано-Франківську. Він розповів про мету та сенс культурної асоціації, їхній внесок у волонтерську діяльність та допомогу для ЗСУ. Також, показав готові сітки та процес їхнього плетіння, познайомив з жінками-волонтерами і відповів на всі питання про роботу організації, яка діє в багатьох країнах світу.

Олександр Дутка – керівник культурної асоціації в Івано-Франківську

«Культурна людина – це як культурна рослина, та яка приносить користь, а якщо не приносить користь, то тоді – це бурʼян».

«Вся наша діяльність – волонтерська».

«Якщо я починаю нервувати – я доначу, дізнаюсь погані новини – це для мене стимул задонатити чи зробити якусь корисну річ».

«Новий Акрополь» – це міжнародна культурна асоціація, яка працює у понад 50 країнах та об’єднує 40 000 волонтерів з усього світу. Основні напрямки діяльності: школа філософії, культурні проєкти, волонтерство. Заснована у 1957 році у Буенос-Айресі, Аргентина.

В Україні «Новий Акрополь» працює з 1991 року і має 10 центрів: Київ, Дніпро, Харків, Львів, Одеса, Запоріжжя, Миколаїв, Полтава, Вінниця, в тому числі Івано-Франківськ.

«Мета культурної асоціації – розвиток людини, який складається з декількох компонентів. Перший та основний – філософія. Це не тільки читання, а проживання тих ідей, які обговорюються – розвиток свого внутрішнього світу. Для того, щоб це практикувати, ми застосовуємо такі напрямки як культура і, звісно, волонтерство. Адже волонтерство – це прояв у зовнішній світ тих внутрішніх факторів, про які ми говоримо», – зазначив Олександр Дутка, керівник культурної асоціації «Новий Акрополь» у Івано-Франківську.

Олександо Дутка розповів, що сам він з Києва, але Івано-Франківськ йому сподобався настільки, що переїхав сюди жити і розпочав діяльність організації у місті.

«Ми вирішили, що навіть в умовах війни не варто зупиняти культурну і філософську діяльність, бо це єдине, що нас тримає».

Олександр Дутка вважає, що будь-які наші чесноти залишаються чеснотами тільки на папері або у власній голові. Ми можемо думати, що є хорошою людиною, адже можемо мати хороші думки, відвідувати театри та музеї, любити мистецтво і ввічливо спілкуватись. Але чи цього достатньо?

«Волонтерство – це один з найважливіших і найпростіших проявів того, щоб людина робила щось у соціумі, не тільки для себе, а й для когось. Зараз, на жаль, нікому не потрібно пояснювати, що ж воно таке, те волонтерство».

Керівник організації каже, що війна внесла свої корективи. До повномасштабного вторгнення в них були трохи інші напрямки волонтерської діяльності, а тепер їхня основа – це плетіння сіток.

«До війни ми багато займалися з дітками, це були якісь певні майстер-класи, зазвичай в лікарнях чи інтернатах. А ще був екологічний напрямок волонтерства. Ми створювали акції, щоб допомогти природі, наприклад, поприбирати якусь частину в місті. Це теж дуже важливо, адже чисто не там де прибирають, а там де не смітять».

Олександр Дутка розповів, що сіткоплетінням культурна асоціація займається з перших днів війни. Зараз це група волонтерів, яка складається з 6-8 людей кожного дня, окрім вихідних, з першої до шостої вечора. Частина з них займається цим з перших днів, а частина змінюється. Також, наголошує, що на жаль, працюють над сіткоплетінням тільки люди старшої вікової категорії, а не молодь.

«Бували кризові моменти, коли людей не вистачало, але потім нас знаходили на різних ресурсах і бажаючі приходили, щоб спробувати себе в цій справі».

Керівник волонтерської діяльності повідомив, що сітки плетуть спільно з іншими містами України, де діє організація.

«Ми скидаємось, збираємо донати і закупляємо нитки та тканину. В нас кордова нитка, вона міцна і дуже хороша, а основу на сітку для нас плете один чоловік».

А ще деякі волонтерки після плетіння сіток, вночі в’яжуть шкарпетки, які потім теж передають нашим захисникам.

«В нашому філософському колі є люди, які зараз служать в Збройних Силах України. Завжди передаємо тим, кому це потрібно – в різні міста і різні напрямки».

Займаються сіткоплетінням не тільки мешканці Івано-Франківська, а і жінки з інших областей.

Світлана з Мелітополя

«Я з Мелітополя, Запорізької області. Працюю на цій локації вже рік. Адресу знайшла в телеграмі, тоді прийшла сюди, дуже сподобався колектив. Вважаю, що результати нашої роботи потрібні, тому буду продовжувати цю справу», – розповіла Світлана, волонтерка культурної асоціації.

«Якщо ми зараз згортуємось, то збережемо більше життів. Кожен має бути на своєму місці. В кожного є своя «зброя», починаючи від рівня мови та культури, адже це основа. Це в нас зараз екзамен на людяність»,- вважає Олександр Дутка.

Олександр Дутка, керівник культурної асоціації «Новий Акрополь» у Івано-Франківську закликає всіх бажаючих долучатися до сіткоплетіння, адже це теж важливий внесок до майбутньої перемоги.

А яка ваша реакція?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua