В Івано-Франківську виступить унікальний український музичний проєкт "Їжак"

  • 13.08.2019 17:32
В Івано-Франківську виступить унікальний український музичний проєкт

Довгоіснуючий музичний проект Їжак вперше виступатиме в Івано-Франківську з концертом ЇЖАК: ГОЛКИ UNPLUGGED.

Їжак зразка 2019 року є частиною українсько-американського музичного проекту, який існує вже майже 25 років і об’єднує музикантів з США та України у творчій співпраці. Цей проект презентує літературний доробок найцікавіших українських поетів, які знаходяться в центрі культурного розквіту незалежної України.

ЇЖАК: ГОЛКИ UNPLUGGED презентує нові акустичні версії пісень Їжака з альбомів Светер (1996), Вулканізація (1998), ХмаріПара (2005), а також останні композиціїі. У франківському концерті візьмуть участь Марко Андрейчик та Ярина Якуб’як. Приходьте по голки! 18 серпня о 18:00.

Їжак був створений Марком Андрейчиком (Raze, Underraga, Kavune) у 1995 році, як проект співпраці між музикантами Філадельфії і Львова. У 1996 Андрейчик записав альбом «Светер» на судії «Галвокс» у Львові спільно з музикантами груп «Мертвий Півень» і «Плач Єремії» (Олег «Джон» Сук, Тарас Чубай, Сашко Каменецький, Ярина Якуб’як, Роман Чайка, Місько Барбара і Любко Футорський). Альбом вмістив пісні, написані Марком Андрейчиком (який пише музику для Їжака), на тексти таких відомих сучасних українських поетів, як Віктор Неборак і Юрій Андрухович, а також модерніста Богдана-Ігоря Антонича. Альбом (акустичний у своїй більшості) з бас гітарою, скрипкою і сопілкою, був презентований українській публіці на концертах.

У 1998 році на «Студії Лева» у Львові з’явився на світ другий альбом «Вулканізація», за підтримки та продюсування Мистецького Об’єднання «Дзиґа». В записі взяли участь ті ж музиканти, які записали «Светер» (включно з продюсером альбому, Андрієм П’ятаковим, який грає на барабанах на одному з треків), щоправда цього разу виконуючи нові пісні, написані Марком Андрейчиком на тексти Івана Малковича, Костянтина Москальця, та Ігоря Римарука, а також на тексти Юрія Тарнавського (Нью-Йоркська Група) та Івана Франка. Альбом пропонує кінетичний ґітарний звук. Група відбула кілька концертів в Україні.

У липні 2012 Їжак вирушає до Європи з програмою Crossing Дунай, щоб виступити у Львові, а також на мистецькому фестивалі в Польщі. Ці виступи уможливлять співпрацю музикантів-учасників Їжака з різних фаз існування групи як в США, так і в Україні.

За матеріалами АРТвертеп.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин