Як поводити себе дітям у разі нападу на вулиці (УНН)

  • 29.06.2019 11:55
Як поводити себе дітям у разі нападу на вулиці (УНН)

УНН. У разі найменшої загрози нападу незнайомого на вулиці дітям, підліткам і навіть дорослим треба одразу кричати, максимально привертаючи увагу до незнайомця з боку інших перехожих, а якщо це не спрацьовує, впиратись, падаючи на землю і розкидаючи речі. Такі поради дала психолог Оксана Гомель у коментарі кореспонденту УНН.

"Якщо на вулиці підійшов незнайомий, треба сказати: ні, вибачте, і піти далі. Якщо він не відстає, покликати на допомогу, якщо хтось є поряд, причому не попереджати, що зараз закричу – треба кричати одразу і краще підняти паніку на рівному місці, ніж потрапити в неприємну ситуацію. Особливо це треба робити дітям, підліткам – у незрозумілій ситуації одразу закатувати істерику, кричати і так далі, оскільки в такому випадку, навіть якщо імовірний нападник не встиг нічого зробити, він потрапить під увагу перехожих і поліції, і відступить", - зазначила Гомель.

Крім того, за порадою психолога, у випадку нападу і за відсутності свідків слід стукати в усі двері, дзвонити по телефону. Як наголосила експерт, батьки обов’язково мають подбати про те, щоб у дитини були номери мами й тата на швидкому наборі, щоб завжди була включена геолокація тощо.

Якщо ж нападник почав тягнути свою жертву, треба з усіх сил впиратися, причому краще це вийде робити сидячи. При цьому можна спробувати відкинути взуття – це дозволить залишити докази або навіть примусить відреагувати на це нападника, що дасть змогу виграти час і спробувати втекти. Також можна викидати речі з кишень чи сумки.

У випадку, коли нападнику все таки вдасться затягнути жертву додому чи безлюдне приміщення, де допомога інших малоймовірна, крик треба припинити, оскільки він провокує нападника на насильницькі дії, на душіння. У такому випадку, навпаки, треба почати з ним розмовляти, спитати, як його звуть, чи є в нього діти, слід сказати, що вас чекають батьки і так далі. Також треба спробувати попросити його не робити нічого, відпустити вас і пообіцяти все "забути" й нікому нічого не повідомити.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин