На Коломийщині герой телешоу створив унікальну вівчарську ферму

  • 23.03.2018 08:47
На Коломийщині герой телешоу створив унікальну вівчарську ферму
Підприємець з Молодятина Василь Стефурак став відомим після участі у популярному телешоу “Громада на мільйон”. Цей завзятий та кмітливий працелюб з бізнесовою жилкою в крові й характері заповзявся відродити в нашому регіоні вівчарство. З цією метою він заснував Асоціацію вівчарів.

Київські експерти визнали його господарство ідеальним за всіма сучасними параметрами вирощування й культивування овець, пише Дзеркало Коломиї

Після служби в армії Василь поїхав до Росії за довгим рублем. Десять років працював там, але не руками, як більшість наших заробітчан, а головою – переважно в іноземних торгівельних компаніях, хоча доводилося на перших порах і на базарі подзиголіти зубами від холоду.

Після Помаранчевої революції перед чоловіком, за його словами, “принципово постало поняття “Вітчизна”. Заробивши непоганий стартовий капітал, молодятинський парубок почав поступово свої проекти в Росії згортати і планувати життя в Україні.

Розпочав з підприємництва. Відкрив у Коломиї кафе “Fresh”. Відтак продав, бо стало нецікаво.

У 2009-му купив у Микуличині шмат землі під будівництво ресторану. І будівництво рушило. Водночас серйозно зацікавився вівчарством, позаяк мав дитячий досвід – батьки тримали овець. Ставши депутатом Печеніжинської громади, розробив програму розвитку вівчарства, яку Печеніжинська ОТГ подала на розгляд у Міністерство регіонального розвитку. Однак, як і всі сміливі починання, програма там зависла. Висить і понині…

– Ще коли я працював у Росії, земляки мені докоряли: ти, мовляв, там бабло куєш, а у нас нема роботи, – розповідає Василь. – І я вирішив власним прикладом довести, що заробляти можна не відходячи навіть від хати. Запустив пілотний проект – купив у Слободі чотири вівці по тисячу гривень за голову і барана. Вівці виявилися нормальними, а баран нікудишній. Але овечки хворіли. Я допетрав, що у них квола порода. Вирішив провести селекцію. Купую десять баранів різних порід, саджу їх восени на найскромніший пайок, фактично, на нуль, аби у них прокинулися первісні міцні гени, запускаю їх у сад. Нехай їдять усе, що собі добудуть. Свідомо передбачив втрати, – вижити мав найвитриваліший. До весни дожило четверо. З цих чотирьох я двох оскопив, залишивши для запліднення двох найкращих. Їх відтак і запустив “у роботу”. Таким методом я за п’ять років вивів власну породу баранів, акліматизовану й стійку до захворювань. Тепер найкращих своїх баранів продаю людям за сто доларів. (Для порівняння: породистий австрійський баран коштує за кордоном від чотирьох до дев’яти тисяч євро). Мої вівці народжують двічі за рік. Сам стрижу їм шерсть і продаю в Яворові. Сам готую м’ясо, яке відразу закуповує “Буковель”. До речі, за м’ясом з моїх овець приїжджають і турки зі своїм ритуальним різником…

Василь Стефурак на змаганнях вівчарів здобув перемогу й виграв поїздку до Австрії. Там відвідав найкращі фермерські господарства, де вирощують вівців.

Каже, що в Австрії фермер – це людина набагато шанованіша, аніж політик. І ціноутворення та податки в аграрній галузі формуються за рекомендацією фермерів.

В Україні ж фермером бути дуже проблематично й невигідно, якщо ти не при владі. Тому до сьогодні успішний фермер Василь Стефурак залишається платником податків тільки як підприємець. А вівчарство, як це не парадоксально, залишається його хобі. Й водночас найсерйознішим заняттям, завдяки якому поголів’я овець у районі перманентно збільшується.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин