Що спільного у Рубенса із мексиканським кактусом? (відео)

  • 14.11.2017 13:13
Що спільного у Рубенса із мексиканським кактусом? (відео)

Що спільного має Рубенс і Веласкес із мексиканським кактусом?

Відповідь на це запитання можна знайти на нещодавно відкритій виставці в Мехіко. На ній досліджують більш як 300-річну історію використання художниками природного барвника — карміну. Отримують його із самиць червця — маленької комахи, яка живиться соком кактуса.

Спеціально для виставки позичили картини, на яких є кармін.

Ще з доіспанських часів кармін використовували в Мексиці, щоб фарбувати тканини, стіни та інші матеріали. У колоніальний період він став популярним, оскільки за його допомогою можна було отримати безліч відтінків: від фіолетового до оранжевого.

Барвник став настільки цінним, що іспанська королівська родина зберігала рецепт його виготовлення в найсуворішій таємниці.

Перш ніж об'єднати всі ці роботи з галерей Лондона, Вашингтона та інших міст, потрібно було провести аналізи й підтвердити наявність карміну.

Один з експонатів — фрагмент тканини, забарвлений за допомогою карміну. Його було створено в 300 році до нашої ери.

Виставка відкрилася в Музеї образотворчих мистецтв у Мехіко. Вона працюватиме до 4 лютого.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин