Нелегально вирубані українські ліси стають деревним вугіллям для ЄС (Радіо Свобода)

  • 18.09.2019 15:25
Нелегально вирубані українські ліси стають деревним вугіллям для ЄС (Радіо Свобода)

Офіційно близько 22% деревного вугілля для грилю, яке імпортує ЄС, походить з України, але реальна цифра є більшою, оскільки часто походження вугілля на упакуваннях вказують некоректно, передає Радіо Свобода. Про це заявив, відкриваючи в Києві семінар з протидії лісової злочинності, провідний консультант з питань лісової політики WWF (Всесвітній фонд природи) у Німеччині Йоханнес Захнен. За його словами, про це свідчать дослідження та статистика, які має WWF.

Так, одним із ключових покупців деревного вугілля з України є Польща, водночас саме вона є серед найбільших постачальників вугілля-гриль до Німеччини. Власне українського продукту на ринку – лише 12%.

Йоханнес Захнен уточнює, що перевірки вугілля різних виробників виявили порушення у 89% випадків, зокрема – неправильно вказані вміст та країна походження, або є ознаки того, що деревина для вугілля зрубана нелегально.

Також, додає дослідник, від моменту заборони експорту з України лісу-кругляку держава за два роки майже удвічі наростила експорт деревного вугілля.

За словами експерта WWF, лісова злочинність є комплексною проблемою для декількох країн-сусідів, оскільки злочинні групи є інтернаціональними та пов’язаними з місцевою корупцією. У Всесвітньому фонді природи пропонують використовувати для виявлення й запобігання лісовій злочинності сучасні технології – супутникове спостереження, радіомітки на деревині, аналіз її ДНК, визначення сорту деревини пошуковими собаками. Також у WWF наголошують, що боротьба з лісовою злочинністю має відбуватися синхронно з антикорупційними реформами.

За даними Інтерполу, екологічна злочинність є третьою за прибутковістю в світі. Так, найбільша її частина, злочини, пов’язані з деревиною, щороку приносять злочинним угрупованням світу від 51 до 152 мільярдів доларів.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин