Олександр Джум: "Україна є одним зі світових лідерів у спортивно-танцювальному спорті"

  • 06.10.2018 21:00
Олександр Джум:

Журналістам телепроекту "Подружки" вдалося поспілкуватися з гостем міста Івано-Франківськ - відомим на Західній Україні танцівником і молодим тренером зі світу спортивно-бальних танців Олександром Джумом.

У віці семи років герой нашої статті розпочав свою танцювальну кар'єру. Згодом, ще досить маленького Олександра запросили на тренування до популярного у місті Рівне танцювального колективу під керівництвом Сергія Олександровича Корочанського.

Сергій Олександрович дав дорогу багатьом відомим на сьогодні світовим танцівникам, а також є суддею знакових змагань зі спортивно-бальних танців в США, Великій Британії та інших країнах світу. Саме Сергій Корочанський прищепив нашому герою любов до європейськоі програми у спортивно-бальних танцях.

Олександр Джум неодноразово виступав не тільки на теренах Батьківщини, але й за ії межами, а саме: у Польщі, Молдові, Білорусі та інших країнах ближнього зарубіжжя. Олександр з власного дсовіду знає про всі секрети танцювального спорту, адже йому пощастило займатися у таких тренерів як Роберто Вілла та Морени Колагрека з Італії, Сергія Суркова, Альберто Прегнолато, Пола Кіліка, Віктора Кішки і Сімони Фанчелла.

Також Олександрові довелось спробувати себе у ролі помічника тренера танцювального телевізійного шоу умісті Рівне "Майданс". А нещодавно він відкрив власний клуб зі спортивно-бальних танців у місті Рівне. Про всі нюанси своєї тренерської роботи, як на одному подиху розповів Олександр Джум.

- Олександре, що вас привело у світ бального танцю?

- З танцями я познайомився у семирічному віці, коли мама привела мене до будинку культури. Чесно кажучи, я не вподобав танці одразу через стереотипи, адже більшість вважає, що танці – це справа “для дівчаток”. Проте йшли роки і результати самі говорили про себе. Я привозив зі змагань спільно зі своєю партнеркою медалі та кубки, що й мотивувало мене продовжувати танцювати.

- На скільки цей вид спорту розвинений в Україні?

- Танцювальний спорт є досить розвиненим. Цьому сприяють різні телешоу. На даний момент Україна є однією з лідерів у світовому рейтингу зі спортивних танців. У нас дуже висококваліфіковані викладачі, які охоче діляться досвідом з молодшим поколінням.

- На своєму досвіді поділіться плюсами і мінусами в танцювальному спорті.

- Головний плюс, як на мене, це здоровий спосіб життя. Діти, які займаються спортивно-бальними танцями всебічно розвиваються, вони з дитинства зайняті улюбленою справою, вчаться завжди гарно виглядати, а хлопчики стають джентльменами. Дівчатка ж перетворюються у справжніх леді. На мою думку, мінус є лише один - відсутність віри у дітей з боку батьків, а також відсутність підтримки. Але таке трапляється нечасто, що тішить більше. Важливо ж збагнути, що танцювальний спорт досить тяжка і кропітка праця. І кожному маленькому танцівникові важливо, щоб на нього покладали надії.

- Чому на танці частіше приходять тільки дівчатка?

- Це, мабуть, дуже просто (автор: сміється). З давніх-давен склався стереотип, що хлопці мусять займатися чоловічими видами спорту: футбол, баскетбол, бойові мистецтва і інші, а танці для дівчат. Насправді, танці загартовують характер, формують особистість, розвивають цілеспрямованість, організованість і працьовитість, повторюсь, це важкий труд, який не кожному під силу. На мою думку, дівчатка терпеливіші, сильніші і більш вольові за хлопців, тому й навіть на простих вправах можна побачити суттєву різницю у витримці і силі між дівчатками та хлопчиками.

- З якими труднощами стикаються юні тренери?

- По-перше, не просто знайти хороше приміщення з умовами для проведення занять танцями. По-друге, не всі батьки готові робити зі своєї дитини спортсмена з різних причин. Найосновнішими аспектами є фінансова сторона, а ще страх, що дитина покине танці. Найстрашніше, мабуть, для будь-якого тренера - коли виплекана ним з раннього дитинства танцювальна пара, переходить в інший танцювальний клуб. І в результаті виходить розчарування, бо всі сили, що вкладалися в пару - не оцінилися.

- Ваші побажання для тих, хто хоче танцювати.

- Бажаю всім не думати, а записуватися до студії бального танцю. Найкраще - це танцювати всією родиною, адже існують групи для дорослих. Це щастя насолоджуватися цим прекрасним мистецтвом і спортом водночас, завдяки якому завжди залишаєшся молодим і енергійним.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин