В Україні стає дедалі більше фрілансерів (Znaj.ua)

  • 13.02.2020 13:14
В Україні стає дедалі більше фрілансерів (Znaj.ua)

Україна потрапила в ТОП-5 країн по зростанню ринку фрілансу, пише Znaj.ua. Тенденція збільшення кількості фрілансерів продовжується. "Вільними працівниками" найчастіше стають молоді чоловіки віком від 25 до 34 років. Має місце і нерівність в оплаті праці – як вікова, так і гендерна. Про це свідчать дані дослідження, проведеного платіжної платформою Payoneer.

"Мілленіали і покоління-Z – найбільша частина робочої сили на міжнародному ринку фріланса, так і в Україні. Це найбільш активна та обізнана у сучасних технологіях частина населення. При цьому українські фрілансери в середньому більш освічені: 84% мають вищу освіту, в той час як глобально цей показник становить 79%", - сказано в результатах дослідження.

Працівники, фото freepik
Працівники, фото freepik

Найпопулярніші області діяльності українських фрілансерів:

графічний та веб-дизайн;

програмування;
IT;
створення мультимедіа;
маркетинг;
копірайтинг.
У цих індустріях працює 79% фрілансерів.

Доходи українських фрілансерів за місяць залежать від сфери діяльності. Найбільше платять програмістам – більше 2000 доларів в місяць (майже 50 тис. гривень за курсом НБУ на 12 лютого). А найменше фінансистам, продажникам і тим, хто займається підтримкою клієнтів – 650 доларів на місяць (близько 16 тис. гривень).

Працівники, фото freepik
Працівники, фото freepik

З одного боку фріланс – це свобода і незалежність, можливість працювати з дому, а з іншого боку – величезні ризики того, що виконавцю не заплатять за виконане завдання. Тож професійні фрілансери ретельно перевіряють своїх роботодавців, аби не працювати вхолосту.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин