Корисні гриби: як правильно їсти (Країна здоров’я)

  • 25.08.2019 12:33
Корисні гриби: як правильно їсти (Країна здоров’я)

Вживати в їжу гриби слід не частіше двох разів на тиждень порціями трохи більше 100-120 грамів, радять дієтологи. З обережністю до них варто поставитися вагітним і годуючим жінкам, маленьким дітям і людям похилого віку, а також людям з панкреатитом і холециститом, інформує Країна здоров’я.

Гриби є прекрасною їжею, так як вони смачні і при низькій калорійності дають відчуття ситості. Крім того, вони містять полісахарид, який не перетравлюється організмом. Така клітковина покращує травлення, виводить токсини з організму. Продукт багатий білком, він становить 65-70% від загальної кількості харчових речовин. Ще гриби багаті вітамінами А і С, В, D, і РР, а також мінеральними речовинами, такими як калій, кальцій, фосфор, залізо, сірка, йод та інші.

Що стосується калорій, то мова, звичайно, йде про тушковані і варені гриби. Якщо посмажити їх в жирі, та ще з картоплею, то буде дуже смачно, але до дієти таке блюдо ніякого відношення не має.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гриби, які позитивно впливають на організм

Однак, при частому і надмірному вживанні гриби здатні зробити негативний вплив на стан органів шлунково-кишкового тракту, відзначають медики.

Корисні властивості грибів залежать від їх виду, місця зростання і ряду інших чинників. Харчова цінність безпосередньо залежить від їх віку. Молоді гриби - найсмачніші і поживні. Найбільш корисним можна назвати білий гриб, так як він має приємний смак і аромат, ніжною м'якоттю, стійкою до зберігання і транспортування, і прекрасно сушиться на зиму.

Фахівці підкреслюють, що ставитися до вибору місця збору грибів варто вкрай відповідально, так як вони можуть збирати шкідливі речовини, що містяться в грунті. Зокрема, в першу чергу необхідно розрізняти їстівні та помилкові гриби, а збирати їх потрібно лише далеко від жвавих трас. При приготуванні обов'язково піддавати продукт термічній обробці.Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин