Проект Ukrainer показав Маланку в Космачі (Галицький кореспондент)

  • 15.01.2020 14:50
Проект Ukrainer показав Маланку в Космачі (Галицький кореспондент)

Цього року команда “Ukrainer” фільмувала Маланку в Космачі — одному з найбільших і найдавніших гуцульських сіл, пише Галицький кореспондент.

Про це вони повідомили на своїй сторінці у соцмережі.

“Космач має 32 присілки і в кожному – свій окремий гурт маланкарів. Мешканці кожного присілку самостійно організовуються з самого ранку 13 січня та йдуть щедрувати. Хода постійно рухається, намагаючись потрапити до кожної хати свого присілку. Маланку в Космачі не запрошують в будинок, а пригощають на вулиці”, – йдеться у дописі.

Тут, за їхніми словами, зустрічаються як давні маски, так і оновлені, адже перелік персонажів розширюється: поряд із фольклорними героями можуть з’явитися сучасні діячі або артисти.

Особливістю Космача є окрема дитяча Маланка на присілку Ведмежий, яка бешкетує менше за дорослих.

Нагадаємо, 14 січня, в Івано-Франківську відбувся парад Маланок. Костюмоване дійство відбулося на “стометрівці” та на Вічевому майдані.

Десятки його учасників перевтілилися у різноманітних персонажів. Також на сцені відбувся розважальний захід “Від Різдва до Василя”.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин