Церква у Крилосі може стати музейним експонатом (Голос-інфо)

  • 13.01.2020 09:54
Церква у Крилосі може стати музейним експонатом (Голос-інфо)

Голос-інфо: Опільська дерев’яна церква – окраса скансену в Крилосі на Прикарпатті. Її в XX столітті спорудили жителі села Поплавники Галицького району.

Найдавніша ікона перевезена із села Пітрич, присілку до села Козино Тисменицького району. Це ікона кінця XVII – початку XVIII століть, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

“Церква в селі була побудована в 1946 році. В цей час у селі Поплавники згоріла стара церква. На жаль, від старої будівлі нічого не залишилося. І люди побудували цю церкву типу хатнього житла. Вони розказують, що тимчасово. Думали, згодом побудують велику церкву, яка була в них до того часу”, – розповідає старша наукова співробітниця музею етнографії Національного заповідника “Давній Галич” Ольга Олексюк.

Дерев’яна церква прослужила селянам до 60-х років XX століття. Пізніше там зробили колгоспний склад. У 90-х роках будівлю перевезли до музею в Крилосі. На місці, де вона була, в Поплавниках збудували новий храм.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин