Знайдено новий спосіб зупинити старече недоумство (Ukrhealth)

  • 14.12.2019 08:51
Знайдено новий спосіб зупинити старече недоумство (Ukrhealth)

Цього вдалося домогтися за рахунок порушення роботи двох токсичних білків. Вони об’єднуються разом і наносять незворотні пошкодження пам’яті, пише Ukrhealth.

Порушення функціонування двох токсичних білків, які пошкоджують пам’ять, можуть звернути назад розвиток симптомів хвороби Альцгеймера. В розпорядженні науки з’являється все більше доказів того, що бета-амілоїдні і тау білки грають фатальну роль у справі розвитку старечого недоумства. Але вченим досі не було зрозуміло, як саме вони взаємодіють. Дослідження на лабораторних мишах і тканинах мозку людини тепер продемонстрували, що ці білки об’єднуються для того, щоб подолати вплив ключових генів в мозку.

Вчені стверджують, що після об’єднання білки порушують процес передачі повідомлень між клітинами мозку, а це може частково пояснити ті труднощі, з якими стикаються жертви хвороби Альцгеймера. Дослідження вчених з Університету Единбурга також показало, що існують способи знизити вираженість симптомів старечого недоумства у лабораторних мишей за рахунок генетичного зниження показників білків. Автори дослідження сподіваються, що отримані висновки можуть бути покладені в основу нових методів терапії невиліковної хвороби, що вразила мільйони людей в різних країнах світу.

Є думка про те, що білки порушують взаємодії в мозку за рахунок свого вклинення в сполучні точки між клітинами, відомі як синапси. Синапси дозволяють проходити хімічним і електричним сигналам, вони вкрай необхідні для здорового функціоналу мозку. Автор дослідження професор Тара-Спайрс Джонс (Tara-Spires Jones) вважає, що зуміла довести здатність бета-амілоїдних і тау білків вбудовуватися в синапси.

Джерело: Cell Reports

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин