Правила переміщення готівки через кордон (LegalHub.Online)

  • 23.02.2019 10:08
Правила переміщення готівки через кордон (LegalHub.Online)

Порядок ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через митну територію України фізичними особами готівкової валюти і банківських металів регламентується Положенням про транскордонне переміщення валютних цінностей, затвердженим постановою Правління Нацбанку від 2 січня 2019 року № 3 (Положення). Про деякі з цих правил далі інформує LegalHub.Online:

У ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадали, що відповідно до пп. 1 п. 2 Положення готівкова валюта — це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти і монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу.

Перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро для вимог Положення здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Нацбанком або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют і банківських металів, установленим Нацбанком, на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівкової валюти, банківських металів (п. 3 Положення).

За новим порядком, фізичні особи, незалежно від статусу резидент/нерезидент, як при в’їзді так і при виїзді з України зобов’язані задекларувати валюту та банківські метали, які сумарно перевищують еквівалент 10 тис євро. Тобто, в суму 10 тис євро входить готівка та банківські метали.

Фізичні особи здійснюють декларування переміщення готівкової валюти і банківських металів у порядку, визначеному Кабміном (п. 3 Положення).

Пересилання в Україну/з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях здійснюється виключно з оголошеною їх вартістю (п. 14 Положення).

Пересилання в Україну, з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях здійснюється на умовах та в порядку, встановленому, зокрема пп. 5, 6 Положення.

Нагадаємо, що новий Закон про валютний нагляд, який набрав чинності 7 лютого, змінює підхід до валютного регулювання та визначає нові принципи валютного нагляду, такі як: свобода здійснення валютних операцій, ризикоорієнтованість, прозорість, достатність та ефективність валютного регулювання; самостійність та ринковість валютного регулювання.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин