Наставники для прикарпатських сиріт

  • 04.08.2016 09:35
Наставники для прикарпатських сиріт

2 серпня у Івано-Франківську відбулася зустріч – презентація проекту наставництва «Одна надія». Ініціаторами заходу стали 6 організацій, які працюють в інтересах дітей:  БО «Дотик ангела», СК «Freedom», ВГО «Асоціація Моя Родина», ГО «Віолла», БО «Українська благодійницька мережа» та платформа соціальних інновацій «Трансформація», створивши волонтерську групу «Об’єднані дітьми». Незважаючи на те, що кожна з них займається своєю сферою діяльності, вони об’єдналися і реалізували спільну благодійну ідею. Можливо саме і це привернуло увагу майже сотні зацікавлених осіб, орієнтовно 60 з яких прийшли на дану зустріч.

Мета проекту знайти дитині сироті наставника, який стане не тільки другом, але й зможе навчити її чомусь новому, дати можливість реалізувати себе. «Благодійність це далеко не матеріальні речі, вони є важливими і в той же час другорядними, адже не замінять дитині підтримки і турботи, тому ми вирішили впровадити у нас на Прикарпатті цей проект, щоб прищепити дітям моральні цінності». Саме такими словами розпочинає захід Олександр Тусик, представник благодійного фонду «Дотик ангела». Потім учасникам дійства презентували відео, в якому детальніше розповідалося про наставництво та описувалося успішні історії. Людмила Семків, представник ВГО «Асоціація Моя родина» каже, що сьогодні є багато дітей, які просто не готові і не знають як вижити у цьому світі, тому проект наставництва є справжнім шансом змінити життя дітей-сиріт. Наставником може стати будь-яка особа, яка досягла 18 років, головне щоб ця людина усвідомила, що хоче і може присвятити себе дитині. Тим учасникам заходу, які остаточно вирішили, що хочуть бути наставниками, роздали анкети. Аналізуючи вказані відповіді, психолог визначить якій дитині цей кандидат буде найкращою кандидатурою у наставники. В результаті було заповнено 47 анкет. Які подальші кроки робитимуть організатори та, власне, бажаючі стати наставниками?

Уже наступного тижня практикуючі психологи із Прикарпаття пройдуть спеціалізований короткий курс-інструктаж з психологами проекту з м. Києва. Адже саме столиця першою почала реалізовувати цей міжнародний проект ще в 2010 році. З 5 по 8 серпня координатори відвідають навчальний захід в Києві, аби більш кваліфіковано надавати інформаційну підтримку наставникам-початківцям. А також самим стати хорошими наставниками. І одразу після цього три дні поспіль з 9 по 11 серпня в Івано-Франківську відбудеться перший тренінг для потенційних наставників. Перша група буде формована із 15 осіб, які пройдуть навчання та поспілкуються із психологами. В той же час психологи опрацьовуватимуть анкети дітей із прикарпатських інтернат них закладів, спілкуватимуться і пояснюватимуть хто такий наставник, аби виявити які саме потреби у дитини.

 «В першу чергу ми шукаємо наставників для тих дітей, які мають мінімальні шанси на усиновлення чи опіку. А це вихованці інтернатів у віці від 10 до 18 років, а також діти і фізичними чи психічними вадами розвитку. Звісно будуть і винятки. Але уже сьогодні ми дуже задоволені, що у нашому краю так багато охочих стати наставниками, і це все люди, які відкликнулися на перший призив! Він, доречі, був лише у одній соціальні мережі. Такого досвіду немає в жодній області України» –  каже Мар’яна Циганин, голова ГО «Віолла».

Допомогти дітям сиротам готові люди різного віку. Надія розповідає, що дізналася про цей проект завдяки Фейсбуку і одразу ж заповнила анкету: «Проект є досить цікавим і корисним. Я з радістю хотіла б допомогти діткам, а також стати для когось справжнім другом» – каже жінка.
Організатори проекту говорять, що зупинятися на досягнутому не будуть. Вони прагнуть, щоб люди почули про це і «запалили» такою ідеєю інших, адже якщо Ти живеш у суспільстві, то не потрібно тільки щось брати з нього, але і давати. А діти-сироти – це якраз та «земля», де можна проявити ініціативу і допомогти, головне не боятися. Тому ініціатори запрошують усіх бажаючих і небайдужих приєднатися і змінити чиєсь життя на краще.

Сторінка наставництва у фейсбуці https://www.facebook.com/mentors.if/

Мар’яна Бойчук – стажер-журналіст ТРК РАІ

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин