Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Калуші відкрили дві інтерактивні дошки полеглим Героям

Новини

10 травня на фасаді Калуського ліцею №7 відкрили та посвятили два інтерактивні пам’ятники Героям, які полягли в російсько-українській війні – Богдану Боднару і Василеві Микицею.

Про це повідомляє Калуська міська рада.

«Богдан та Василь були однокласниками. І для обох Україна була понад усе. Чи могли поступити інакше? Ні. Самовіддано стали на захист рідної землі. І, на превеликий жаль, загинули за Україну у 2023 році на одному напрямку – Запорізькому, з різницею один місяць».

Богдан Боднар служив навідником гірсько-штурмового батальйону окремої гірсько-штурмової бригади.

Василь Микицей служив водієм стрілецького відділення взводу стрілецької роти військової частини.

Віддати шану пам’яті Героїв до ліцейної родини долучилися друзі, побратими, знайомі.

Слова вдячності батькам полеглих Захисників висловив міський голова Андрій Найда:

«Полеглі Герої – це еліта нашої країни. Вони поставили своє життя вище власного добробуту».

Подякував організаторам заходів вшанування Героїв. Зокрема, ГО «Спогади крізь віки». «Інтерактивні дошки – це не тільки, щоб знали життя Героя, а й щоб пробудити свідомість багатьох. Це наші Герої, почесні мешканці нашої громади. Низько схиляю голови перед родинами полеглих Воїнів. Наші небесні охоронці будуть завжди з нами».

«Хочу подякувати всім присутнім, хто прийшов вшанувати пам’ять мого чоловіка. Це для нас почесно. Мій Богдан був військовим, дбайливим і люблячим чоловіком. І був справжнім Героєм для нас. Пам’ятаймо всі, якою ціною дається нам воля нашої України. Пам’ятаємо і шануємо всіх загиблих Героїв. Щоб ніхто більше не втрачав своїх рідних»,- сказала Галина, дружина Героя Богдана Боднаря.

Поділився спогадами про брата Василя Микицея пан Степан. Зазначив, що він був звичайним хлопчиком. Займався спортом, потім створив сім’ю, в якій народилися три сини. Справедливість і чесність – основні риси характеру Василя. На війну пішов добровольцем у другий день повномасштабного вторгнення. Загинув у день свого народження від рук окупанта як і його дід у 1947 році від НКВДистів.

Встановлення інтерактивних меморіальних дощок — справа ГО «Спогади крізь віки». Зісканувавши QR-код на дошці, можна ознайомитись із матеріалами про життя і боротьбу Героя.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua