Наступного року Уряд продовжить політику підтримки українського бізнесу в умовах воєнного стану. У 2025 році на програми стимулювання національних виробників закладено щонайменше 36 млрд грн.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, пише Івано-Франківська обласна державна адміністрація
Мета Уряду – змінити структуру української економіки, наростити виробництво товарів із доданою вартістю та збільшити частку переробної промисловості у ВВП удвічі – до 20%. Адже у світі немає прикладів успішних сировинних держав. Тому підтримка українського виробника буде в фокусі зусиль Уряду в наступному році.
Зокрема наступного року Уряд продовжить фінансувати програму «Доступні кредити 5-7-9%», яка робить банківське кредитування доступним для підприємців. У держбюджеті на 2025 рік на її реалізацію закладено 18 млрд грн.
Для підтримки та розвитку будівельної галузі, а також українців, які хочуть мешкати в Україні та мати гідні житлові умови, Уряд продовжить фінансування програми «єОселя». Нещодавно умови програми були сфокусовані на купівлі нового житла, що дає додатковий стимул для розвитку будівництва та суміжних сфер. У 2025 році «єОселя» отримає 9,3 млрд грн.
Також наступного року продовжиться фінансування програми грантів на старт власної справи для мікро- і малого бізнесу. Отримати грант може як той, хто лише планує відкрити перший бізнес, так і досвідчений підприємець. Одним з напрямків програми «Власна справа» є гранти для ветеранів та другого з подружжя.
Для підтримки переробних підприємств буде реалізовуватись програма «Гранти для виробників». Підприємець може отримати до 8 млн грн для купівлі потрібного обладнання чи техніки. На 2025 рік передбачено 1,37 млрд грн на гранти для розвитку переробних підприємств.
Державна програма «Шкільний автобус» виконує соціальну функцію та водночас стимулює галузь машинобудування. Навіть в умовах війни Уряд виділяє 1,6 млрд грн для закупівлі шкільних автобусів українського виробництва на 2025 рік.
На початку наступного року Уряд розподілить фінансування й на інші програми. Зокрема держава продовжить реалізовувати програму компенсації вартості української сільгосптехніки, яка стимулює с/г машинобудування. Вона передбачає, що аграрії можуть придбати українську техніку й отримати компенсацію 25% від її вартості. У наступному році на її фінансування передбачений 1 млрд грн.
Головне зображення: https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/123.jpg