Українців запрошують стати спонсорами фільму Михайла Іллєнка “Толока”. Взяти участь у фінансування стрічки можна через краудфандингову платформу “Спільнокошт“.
Першу за часів незалежності масштабну екранізацію твору Тараса Шевченка почали знімати у 2012-му, відзнято вже 45% матеріалу. Для продовження зйомок потрібно зібрати 2 млн грн. На “Спільнокошті” зібрали наразі трохи менше як 1 тис. грн.
Режисер-постановник та генпродюсер “Толоки” Михайло Іллєнко на своїй сторінці у “Фейсбуці” написав, що стрічка дістала підтримку Верховної Ради, але “рік тому не було Майдану і Криму. Ніхто не знав, що таке АТО. Яким було затверджено бюджет фільму “Толока” зразка 2012-го, таким він і залишається сьогодні”.
За словами Іллєнка, зйомки фільму було призупинено на 15 місяців. “Поновлення зйомок після кожної зупинки – це незапланований у бюджеті додатковий підготовчий період. Доведеться все починати з початку: пояснювати новим членам групи жанр, стилістику, особливості задуму, заново шукати місця зйомок. Від дефіциту бюджету 25% не до сміху – фільм треба завершувати”, – написав генпродюсер.
Він зазначив, що перерви у зйомках дорого коштують.
“Зупинка на рік – і немає Віталія Лінецького. Його не буде на знімальному майданчику. Він не зможе продовжити свою роль. Її треба починати з початку”, – пояснив Іллєнко.
Також він розповів, що кіно працює в режимі сільськогосподарського циклу, тобто “картоплю в грудні не копають”, а “повернення фінансування після 15 місяців простою не означає миттєвого поновлення зйомок”.
“Нам, наприклад, для завершення сюжетних ліній доведеться після осінніх зйомок і павільйонів чекати наступного літа. Але грошей поки що і на осінь немає. Гроші на осінь потрібні зараз. Гроші потрібні на перезйомку, на інфляцію, на незаплановані підготовчі періоди, на просування фільму”, – написав режисер-постановник.
Режисер також планує звернутися по підтримку до іноземних продюсерів у межах програм, які підтримують фільми, що зупинилися на півшляху.