Онлайн TV FM радіо FM пауза

У ліцеї №2 Івано-Франківська відкрили анотаційні дошки. Відео

анотаційні дошки Новини

У ліцеї №2 Івано-Франківська відкрили анотаційні дошки загиблим випускникам навчального закладу – Ігорю Довбняку та Дмитру Скірину. До заходу долучилися рідні та друзі захисників, учні ліцею та небайдужі мешканці громади.

На подвірї ліцею №2 велелюдно. Сьогодні тут вшановують випускників-героїв. Дмитру Скірину було лише 22. Активний учасник шкільного гурту «Воля». Грав на скрипці та був завжди світлим і життєрадісним. У січні 2023 року долучився до лав Збройних сил України, служив у 10-ій гірсько-штурмовій бригаді. Загинув у бою з російською армією 24 червня 2023 року на Донеччині.

«Дмитрик зразу відрізнявся від усіх. Завжди щасливий, життєрадісний. Я памʼятаю, коли були якісь труднощі, приходила в клас і бачила посмішку Дмитрика, то посміхалася разом з ним. Сьогодні лінійка дуже відрізняється, дуже важко втрачати таких хороших дітей, наших воїнів. Вічна слава тобі, Дмитрику, вічна слава вам, воїни! Низький уклін. Слава Україні!», – у своєму слові до присутніх на заході зазначила класний керівник Дмитра Скірина Лілія Горай.

Добрий, чесний і справедливий – так говорять про ще одного загиблого випускника ліцею №2 Ігоря Довбняка. Коли почалася повномасштабна війна в Україні, маючи щасливу родину: дружину та двох синів, не роздумуючи став на захист батьківщини. Вже на службі військовий дізнався, що в нього буде ще одна дитина.

«Він був дуже сильною доброю людиною, старався допомагати. Був чесним і старався, щоби все було по закону. Нікого не ображав. Він був правильний такий. По собі залишив двох прекрасних хлопчиків, синочків, старшому Владиславчику 9, і меншому Назарчику 5 років. І ще він не дочекався своєї третьої кровиночки, донечки, про яку він дуже мріяв. Він мріяв, що буде заплітати їй косички, хотів, щоби була дівчинка. На жаль, війна в нас забрала його, і він не дочекався цього щасливого моменту», – розповіла сестра загиблого Героя Ігоря Довбняка Ірина Бистрова.

Дмитра Скірина та Ігоря Довбняка у ліцеї добре пам’ятають.

«Школа в нас невелика. Ми з перших днів у цьому закладі ставили собі завдання, щоби ми здружилися з сім’ями, щоби ми знали добре родини. І одну, і другу родину ми знаємо. Тим більше вони вчилися в нас родинами, не тільки ці хлопці, але і їх брати, сестри, всі вони є випускниками нашої школи. В нас в школі віддавна стоїть питання національного виховання. Ми на уроках ставимо максимальне завдання, щоби діти виховані були в дусі патріотизму, можливо, навіть в націоналістичному дусі, можливо, в такому навіть конфронтаційному дусі. Щоби вони були мужніми і впевненими в собі українцями», – каже директор ліцею №2 Володимир Засідко.

540 загиблих та близько 140-ка зниклих безвісти – такі цифри втрат у Франківській громаді. За словами очільника громади Руслана Марцінківа, найкращим вшануванням пам’яті полеглих захисників – це продовження їх справи – боротьби проти окупанта. Тому закликав допомагати українській армії та підтримувати захисників.

«Тому наш обов’язок – це вшанувати гідно пам’ять через відкриття анотаційних дошок. Двоє наших воїнів навчалися в ліцеї №2. Вона не є великою, але, бачите, навіть на такій маленькій школі вже є дві анотаційні дошки. На жаль, в цій школі є і зниклі безвісти. Гідно маємо вшанувати пам’ять. Найголовніше вшанування пам’яті – це наша Українська перемога, тому допомагаємо, волонтеримо, передаємо допомогу. Місто цього року понад 600 мільйонів гривень спрямовує на захист для наших захисників на купівлю дронів і допомогу нашим військовим. Тому це основне зараз завдання», – резюмував голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua