Бійці АТО — калушанин Андрій Матвіїв та мешканець села Бережниці Мераб Концелідзе – стали першими, хто скористався послугами практичного психолога Вікторії Коневич, яка на волонтерській основі вирішила допомогти чоловікам адаптуватися до мирного життя, інформують “Вікна”.
Проте окрім фізичних травм, бійці АТО отримують і глибокі душевні рани, які необхідно лікувати. Повертаючись додому з фронту, учасники АТО не можуть адаптуватись до мирного життя, життя без пострілів, вибухів та інших жахів війни. У них виникає загострене почуття непотрібності і того, що від них відвернулось суспільство. Це явище психологи уже називають «донецьким» синдромом. Саме тому учасникам воєнних дій необхідна, у першу чергу, психологічна допомога.
Вікторія Коневич після закінчення Львівського регіонального інституту Національної академії при Президенті України отримала освіту магістра державного управління і зараз працює головним спеціалістом із звернень громадян апарату Калуської РДА. Проте першу вищу освіту Вікторія здобула на факультеті психології Київського міжнародного університету. Тому вона дуже зраділа, що до неї за допомогою звернулися бійці, адже практична психологія, зізнається Вікторія Коневич, зараз знадобиться багатьом.
Андрій Матвіїв відомий тим, що потрапив у полон і дивом вижив після “Іловайського котла”.
Доброволець батальйону “Донбас” Мераб Концелідзе був поранений у бою під Іловайськом.
До реального вирішення проблеми реабілітації учасників АТО повинні долучитися і громада, і владні структури, адже наразі у Калуші немає якогось окремого приміщення, де б працювали медики, психологи та волонтери, надаючи фізичну та морально-психологічну допомогу усім учасникам воєнних дій, яким просто необхідна адаптація у мирному житті.