Село з гербом. Відтепер село Середнє, що на Калущині, має свій герб. В рамках відзначення 580-річчя населеного пункту калуський художник Ігор Бойкович презентував для громади герб і карту з старими назвами урочищ і кутів. Нагадаю, що більшість сіл України не мають власних гербів, пише ТРК “РАІ”.
Програму святкування розпочала святкова Літургія у Церкві Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста, де віряни змогли помолитися за своїх рідних, близьких та друзів, за майбутнє свого рідного села, Україну та усіх воїнів, які зараз перебувають на Сході України захищаючи українську землю від ворогів. По закінченні Літургії у центрі села біля могили Героїв місцевий парох о. Святослав Жаб’юк відправив панахиду за жителями села Середнього, які відійшли у вічність, розповів житель Середнього Володимир Базилько.
До 580-ї річниці першої письмової згадки художник та краєзнавець Ігор Бойковичпрезентував герб та карту села Середнє.
По закінченні презентації присутні змогли помилуватись вишитими узорами талановитих середнянських жінок: Галини Носової, Наталії Шиян, Олександри Козар, Катерини Білозір, Любові Царевич, поринути у світ мистецтва художника Ігора Бойковича, ознайомитись із віковічною історичною та культурною спадщиною села Середнє. Виставку підготувала та провела бібліотекар Ірина Юрочко.
Святкову програму продовжив коцерт за участі місцевих виконавців: Христини та Роксолани Мізерак, Марти Копачевської, Ані Шеремети, Богданни Литвинець, Тетяни Маковійчук, Діани Козар, Уляни Базилько, Соломії Гадомської, Аліни, Альбіни та Каріни Блищик, аматорського хору “Надвечір’я” та спеціальних гостей — танцювального колективу “Перлина” з Бурштина. Ведучими свята були Марія Зелик, Анастасія Сосонка та Олександра Гаврилюк.
На святі села були присутні не тільки уродженці та жителі села, їхні діти, внуки й правнуки, але й усі ті – жителі з різних куточків Прикарпаття, які в черговий раз, а хто і вперше побували у рідній колисці поета Олеся Бабія.
Войцнилівський cелищний голова Володимир Рудий відзначив та нагородив грамотами “За вагомий особистий внесок у розвиток і процвітання села, особистий приклад духовності та патріотизму та з нагоди святкування 580-ї річниці села Середнє”: у категорії “найстарші жителі” — Софію Іванівну Пасєку та Володимира Петровича Свириду, у категорії “багатодітна мати” — Ганну Юрківну Блищик, у якої зараз 29 внуків та троє правнуків, у категорії “сімейні пари, які прожили понад 50 років подружнього життя” — Мирослава Михайловича і Марію Василівну Павлюків, Миколу Онуфрійовича і Мирославу Володимирівну Чернегів, Івана Миколайовича і Ольгу Василівну Федюшок, Прокопа Прокоповича і Корнелію Рудольфівну Сосонок.
Фуршет з нагоди 580-річчя Середнього організували господині села та спонсор — компанія “Даноша”. На шкільному майданчику відбувся показовий лицарський турнір від клубу історичної культури «Нормани».
.
За сприяння жителя Середнього, учителя української мови і літератури Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка Віталія Півторака відбувся кінопоказ наївної cучacної української комедії прикарпатського режисера Івана Кравчишина “Політ золотої мушки”.
Народні гуляння у Середньому тривали до самого ранку.