8 травня у селі Підмихайля Калуського району відбувся захід, присвячений Дню пам’яті та примирення та 70-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх, хто загинув за незалежність України. Керманичі району поставили квіти до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні жителям села Підмихайля.
В урочистостях взяли участь голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій, голова районної ради Василь Дзундза, заступник голови РДА Сергій Дудинець, заступник голови районної ради Михайло Срібняк, керівник апарату РДА Олена Романишин, начальник відділу культури РДА Тетяна Молдавчук.
Місцевий парох Богдан Челядин відправив панахиду за загиблими у Другій світовій війні, на Майдані, у зоні АТО, повідомляють ”Вікна” з посиланням на прес-службу Калуської РДА.
Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх, хто загинув за незалежність України. Керманичі району поставили квіти до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні жителям села Підмихайля.
Зараз у селі проживають четверо ветеранів. Місцевий парох Богдан Челядин пригадав, як у 1989 році ветеранів було сорок… Тому, наголосив о. Богдан, ми повинні пам’ятати тих, хто боровся і бореться за Україну, бо пам’ять – це історія…
Наталія Бабій зауважила, що ми, як ніколи, відчуваємо те страхіття війни, яка минула 70 років тому. Адже зараз на Сході країни наші захисники перебувають в зоні АТО, борючись за незалежність Батьківщини.
“Хто б міг подумати, що ворог знову прийде на нашу землю, посягаючи на нашу незалежність та територіальну цілісність. Події сучасної реальності відкрили перед нами жахливе обличчя війни, про яке ми чули із розповідей та спогадів.
Уже більше року український народ бореться за своє європейське майбутнє. Ми маємо прекрасне покоління повоєнного часу, сучасної молоді – ровесників незалежності. Сьогодні вони віддають свої життя за незалежність України, її територіальну цілісність та соборність.
Зіштовхнувшись із зовнішньою агресією та терористами, Україна ще більше цінує безсмертний подвиг тих, хто виборов мир 70 років тому. Тих, хто під різними прапорами воювали за Україну, за життя, за майбутнє”, — підкреслила Наталія Бабій.