Експерти розповіли про переваги бюджетної децентралізації і перспективи створення Кутської ОТГ. Також на сесії було обговорено питання можливостей розвитку села Старі Кути в умовах об’єднання. Присутніх цікавили питання щодо джерел наповнення бюджетів ОТГ, обсяг повноважень ОТГ, роль старост, функціонування освіти та медицини в нових умовах.
Як відомо, селище Кути визначено адміністративним центром потенційної Кутської ОТГ. Проте не всі жителі села Старі Кути погоджуються з таким рішенням, тому й блокують створення цієї об’єднаної громади. З огляду на це у Старих Кутах планують ще раз провести громадське обговорення, аби остаточно визначитися з адміністративним центром. «Якби населені пункти, які належать до потенційної Кутської ОТГ з розумінням поставилися до питання утворення об’єднаної громади, то в результаті виграли б усі, – вважає Руслан Панасюк. –Кутська ОТГ була б потужною з огляду і на фінансові можливості, і на територію, і на людський ресурс». Нині зволікати зі створенням ОТГ – це шкодити самому собі, оскільки 2017 рік буде останнім щодо добровільного об’єднання громад, наголосив Руслан Панасюк.
«Велика за кількістю жителів –понад 16000 осіб та площею – понад 100 квадратних кілометрів потенційна Кутська ОТГ за умови досягнення компромісу між населеними пунктами на шляху об’єднання вже в першій половині 2017 року могла б відчути переваги бюджетної децентралізації й самостійно визначати вектори свого соціально-економічного розвитку»,– підкреслила у своєму виступі Марія Баран.