У зв’язку зі спалахом коронавірусу в світі Кабмін зупинив навчання в усіх навчальних закладах. Для того, щоб не дискредитувати навчальний процес, у всіх освітніх закладах впроваджують дистанційне навчання, пишуть Вікна.
Калуський ліцей №10 — один із навчальних закладів міста, який має практичний досвід використання дистанційного навчання. У коментарі «Вікнам» вчитель математики ліцею №10 Мар’яна Уляк зазначила, що в педагогічній діяльності практика дистанційного навчання у ліцеї №10 впроваджується уже не перший рік. За цей час усі педагоги вибрали для себе зручну форму співпраці з учнями.
“Для цього у нас був час і різноманітні умови, щоби вдосконалити таку форму роботи зі школярами. Можу сказати, що цьогоріч механізм роботи відточений якнайкраще”, — розповіла Мар’яна Уляк.
Практика дистанційного навчання в умовах загальнонаціонального карантину є дуже зручною. Обираючи завдання для роботи з новою темою, слід враховувати доступність предмету для учнів різної вікової категорії, зауважила вчитель математики.
Мар’яна Уляк каже, що математика не належить до класу предметів, які з легкістю піддаються учням, тому вчитель велику увагу приділяє саме тому, що учні можуть виконати самостійно. Звісно, вчитель не виключає й того, що нові теми діти не зрозуміють одразу:
“У створені раніше спільні учнівські чати (на різних соціальних платформах), надсилаю певні інструкції до виконання завдань. Нещодавно практикувала пояснення теми для шостого класу в вайбері, записуючи відеопояснення нової теми”.
Педагог Калуського ліцею №10 каже, що для швидшої взаємодії зручно використовувати і глобальні освітні платформи, які у вільному доступі пропонують широку базу завдань. Зокрема, навіть ті середовища, які мають платну підписку, на час карантинних заходів зробили безкоштовний доступ до своїх матеріалів. Тому зробити дистанційне навчання цікавим і доступним має можливість кожен учень.
Перевагою дистанційного навчання, вважає Мар’яна Уляк, є можливість не переривати процес навчання:
“В певній мірі деякий матеріал може не бути опрацьованим, але з цими питаннями ми працюємо під час спілкування у чатах та безпосередньо при поверненні до очної форми навчання”.
Як ніколи корисним і доступним є перший україномовний ресурс корисної математики в Інстаграм — #insta_math_help, який з перших днів Всеукраїнського карантину йде на зустріч учням-підписникам, каже Мар’яна Уляк:
“Підписники, серед яких учні, батьки і вчителі, пишуть свої прохання щодо висвітлення тем кожного дня. Якщо пояснення якоїсь теми відсутнє серед інфографік, я публікую короткий показовий відеоурок”.
Вчитель каже, що популярність математичного акаунту #insta_math_help зростає і він корисний не тільки для учнів Калуського ліцею №10.
“Беззаперечно у ці дні стрімко росте охоплення сторінки та кількість підписників. Тобто, математичний Інстаграм-акаунт повністю виправдовує свою мету — бути корисним для школярів всієї України. Тому під час карантину дистанційно навчаю не лише своїх учнів, а ще кілька тисяч школярів. Це доволі відповідальна місія”, — зазначає Мар’яна Уляк.
ПРИМІТКА. Цікава новина: батьки доєднуються до занять онлайн англійською мовою зі своїми дітьми. Калушани активно стали замовляти уроки № 2 і № 3.