Стійкість бактерій до антибіотиків зростає через зловживання такими препаратами. Прийом антибіотиків потрібно контролювати і призначати якомога рідше.
Надмірне використання таких препаратів, каже лікар-епідеміолог Олег Юрчишин, може спричинити звикання і стійкість бактерій до антибіотиків. А також призвести до неточності встановлення діагнозу пацієнта. Тож навіть на державному рівні вживаються заходи зі стримування антимікробної стійкості.
«Кожен з нас повинен пам’ятати про правильне використання антибіотиків і тільки за призначенням лікаря, чітке дотримання дозування та схеми лікування. Також варто знати, що антибіотики діють тільки на бактерії, і зовсім не діють на віруси, такі як грип і застуда. Ми не повинні ділитися препаратами зі сусідами і рідними чи рекомендувати приймати їм якісь антибіотики, адже вони призначені для конкретного випадку».
Та попри це люди продовжують лікуватися самостійно і приймають антибіотики вдома. Ба більше, без призначення лікаря дають такі препарати дітям.
«Діткам потрібно приймати такі ліки тільки тоді, якщо педіатр вважає це доцільним. Є для цього чітка клінічна симптоматика, лабораторні показники і лікар вважає за доцільне призначити дитині антибіотики. І тільки він визначає оптимальне дозування. Пацієнту потрібно чітко дотримуватись тих рекомендацій».
Також, не варто приймати антибіотики без призначення лікаря в сезон ГРВІ та грипу. Адже в цей час, зазвичай, циркулюють вірусні захворювання, а не бактеріальні. А антибіотики на віруси не діють. Відтак, захворювання не лікується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епідсезон у розпалі: серед вразливих категорій діти до 17 років. Відео