Онлайн TV FM радіо FM пауза

На території Івано-франківського ліцею №12 спорудили нову модульну котельню. Відео

Новини

Модульна котельна вже запрацювала на території ліцею №12. Відтепер освітній заклад матиме комфортну температуру у приміщенні в холодну пору року. Окрім того, її можна буде коригувати в ручному режимі без залучення працівників. Котельня зроблена місцевим виробником, встановлено два котла потужністю по 500 кіловат, які працюють в автономному режимі, а споживання мінімальне.

«Було влаштовано модульну котельню для забезпечення тепловою енергією приміщення ліцею №12. Була розроблена проєктна документація, найнятий підрядник влаштував та виконав монтажно-будівельні роботи і облаштування модульної котельні. З минулого четверга зроблено перепідключення по тепловій мережі та школа опалюється від даної модульної котельні»,- розповідає заступник головного інженера ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Іван Кедик.

Робота із розробки відповідної проєктної документації розпочалася наприкінці минулого року. Спільно з газовиками «Івано-Франківськтеплокомуненерго» вдалося встановити і вже підключити в тестовому режимі нову модульну котельню.

«Починаючи з того року була проведена вся видача документації, розроблені експертизи, проєкти, погодження, були проведені будівельно-монтажні роботи. У дуже великому масштабі, бо точка підключення була аж на вулиці Матейки, біля міської лікарні. Проводилися земляні роботи, будівництво нового регуляторного пункту, вузлів обліку, також газопостачання для використання газового обладнання. Газ в повному обсязі поданий», – пояснив головний інженер експлуатації газового господарства Володимир Монюк.

Конденсаційні котли не потребують великої будівельної частини. Це і є перевага модульних конструкцій. Працює у віддаленому режимі, чи з комп’ютера чи з телефона, розповідає виробник. Котельнею зможуть керувати працівники «Теплокомуненерго» не перебуваючи поруч.

«Котли є економні, переключаються з одного на другий і це економія по газу, втрати по мережах мінімальні. Це нові котли, всередині все зроблено матеріалами українського виробництва. Фірма допомагатиме в експлуатації, тому що це є новинка. Тут змінена водопровідна, теплова і каналізаційна мережа. Споживання газу мінімальне, тому що все працює в автоматичному режимі по зовнішньому датчику температури. Тобто це «розумні котли», які регулюються без втручання людини. Якщо температура падає – один котел чи обидва будуть включатися одночасно», – розповідає директор фірми Ігор Микитюк.

Процес переходу на індивідуальне опалення у місті продовжується. Житлові будинки відключають від СТЕКу і з суттєвою фінансовою допомогою організовують індивідуальне опалення. Відтак, освітні та соціальні заклади місто підключає до сучасних невеликих модульних котелень.

«Цей мікрорайон відключається від централізованого опалення, багато мешканців перейшли на індивідуальне опалення, за що хочемо їм подякувати. Ми продовжуємо роботу по будівництву котелень для нашої освітньої і соціальної інфраструктури. Ця котельня –  добрий приклад. Вона добре збудована і забезпечить тепло для 12-ї школи, бо дуже важливо, щоб дітки були постійно з теплом. Тому переходимо від громіздких великих котелень до невеликих модульних котелень, а також на індивідуальне опалення. Цього року ми продовжуємо цю програму. Звертаю увагу, що й далі будемо споруджувати в освітніх закладах такі котельні та продовжуємо перехід. Дякуємо всім підрядникам, які долучилися до спорудження. Як бачите, завершується опалювальний сезон, але ми вже думаємо про наступний. Бо час підготовки проходить дуже швидко. Тут ми знаємо, що все гаразд і котельня є нова, сучасна, якісна, яка подасть тепло вчасно для дітей», – зазначає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Також, за словами Руслана Марцінківа, планують споруджувати модульні котельні, щоб забезпечити опалення освітніх і соціальних закладів на вулицях Лепкого, Гвардійській та ще ряді об’єктів. 

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua