За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури мешканцю Коломийського району повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період, (ч. 1 ст. 114-1 КК України).
За даними слідства, підозрюваний перешкоджав мобілізаційні роботі військовослужбовців Коломийського РТЦК та СП, які 9 березня перевозили групу військовозобов’язаних чоловіків з Коломиї до Івано-Франківська.
Він обігнав автомобіль військових та, створивши аварійну ситуацію, змусив їх зупинитися. Під час спілкування чоловік грубо висловлювався та вимагав, щоб військовослужбовці відпустили його знайомого, який перебував у їх автомобілі.
Підозрюваний погрожував, що у разі не виконання його вимог він знайде зброю і вирішить ситуацію по-іншому. Згодом до них підійшли місцеві жителі, яким підозрюваний повідомив, що невідомі чоловіки у військовій формі викрали людей та утримують в автомобілі. Тоді присутні оточили автомобіль та військових і випустили військовозобов’язаних, які покинули місце події.
Наразі чоловіка затримано в порядку ст. 208 КПК України. До суду скеровано клопотання про обрання йому запобіжного заходу – тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в області.
