Онлайн TV FM радіо FM пауза

Інструкція: що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства

Новини

Домашнє насильство. Як діяти, якщо ви підозрюєте, що домашнє насильство відбувається у сусідів, знайомих чи близьких людей. Куди звертатися за допомогою?

Про це пише на сторінці «Facebook» Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Якщо ви підозрюєте, що домашнє насильство відбувається в сусідів:

  • Прислухайтеся, оцініть обстановку. Постукайте до квартири, подивіться, що відбувається.
  • Ви можете просто по-сусідськи зайти запитати, чи можуть вони позичити сіль, чи приносили платіжки за комуналку. Тоді побачите, хто відчиняє двері, у якому стані.
  • Можна оцінити, що відбувається.
  • Фіксувати побачене на фото, відео, аудіо можна лише в разі, якщо ви попередите про це людей. Тому умовно запис на диктофон із кишені може не трактуватися як доказова база в суді.

Якщо ви боїтеся за власну безпеку або після візиту підтвердили свої здогадки, можете викликати поліцію за номером 102 та сказати, що в сусідній квартирі ви чуєте специфічні звуки й трактуєте це як домашнє насильство. І тому просите, щоб приїхав патруль чи спеціальна мобільна група з протидії домашнього насильства.

Поліція приїде на виклик, але далі все залежить від постраждалої особи: чи буде вона говорити, що їй потрібна допомога. Максимально, що може зробити свідок – викликати поліцію.

Якщо у квартирі є дитина й сусіди знають, що вона систематично є свідком домашнього насильства між батьками чи теж страждає від домашнього насильства, тоді, крім правоохоронних органів, потрібно повідомити ще й службу в справах дітей того населеного пункту, де проживає дитина.

Допомогти можна й після ситуації насильства. Дочекайтеся, поки агресор піде з квартири й навідайтеся до постраждалої особи. Скажіть, що хвилюєтеся, і запропонуйте допомогу, наприклад пройти до вашої квартири як у більш безпечне місце.

Обговоріть необхідність викликати поліцію та сконтактувати з центром соціальний послуг. Розкажіть про притулки для постраждалих від домашнього насильства та ресурси, які можуть допомогти.

Якщо ви підозрюєте, що домашнє насильство відбувається зі знайомою людиною:

Серед ознак, за якими можна зрозуміти, що знайома людина страждає від домашнього насильства вдома, ця особа сильно змінилася. Наприклад, якщо була душею компанії, а потім все абсолютно перемінилося й вона перестала зустрічатися зі знайомими, поза роботою завжди вдома, часто відзвонюється щодо того, з ким, де та що робить.

Також постраждала людина буде прикривати за допомогою одягу різні частини тіла, які потенційно могли страждати від фізичного та сексуального насильства, удушення. Особливо, якщо цей одяг не відповідає сезону.

Це може бути помітно також за емоційним станом. Наприклад, людина дуже заплакана, стомлена чи залякана. Такі ознаки можна помітити, якщо ви добре знаєте особу.

  • Для початку просто поговоріть з людиною, розкажіть про власні переживання, запитайте, чи щось трапилося. Запевніть, що людина може вам довіритися й ви підтримаєте її.
  • Поспілкуйтеся з іншими знайомими, друзями, колегами людини. Запитайте, чи вони спостерігають подібну ситуацію. Якщо це подруга, можете поспілкуватися з її батьками, якщо вона підтримує з ними зв’язок.
  • Запропонуйте допомогу: викликати поліцію, звернутися по допомогу у відповідні центри. Або ж придумайте кодове слово й домовтеся, що, якщо ситуація буде критична, ця людина скаже вам його по телефону чи надішле повідомленням. Так ви будете знати, що треба викликати правоохоронні органи.

Що не варто робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства:

  • Ігнорувати
  • Звинувачувати постраждалу особу
  • Нехтувати власною безпекою

Куди звертатися в ситуації домашнього насильства:

Національна поліція України: 102
– Гаряча лінія для постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, дитячого насильства: 1547
– Національна «гаряча лінія» із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного)
– Гаряча лінія безоплатної правової допомоги: 0 (800) 213 103
– Національна дитяча гаряча лінія: 0 (800) 500 225, 116 111 (з мобільного)

Головне зображення: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fnovograd.city%2Farticles%2F79281%2Fdomashne-nasilstvo-yak-jogo-rozpiznati-ta-scho-robiti-yakscho-tvoya-blizka-lyudina-vorog&psig=AOvVaw0dYSvhsl2-qR6xCuenQVnQ&ust=1719993850030000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBEQjRxqFwoTCLik7Mbyh4cDFQAAAAAdAAAAABAE

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua