Мишко «Лемко» Адамчак – фронтмен гурту «КораЛЛі», доброволець та водій-парамедик батальйону «Госпітальєри». З 2015 року рятує життя українських бійців на передовій.
З початком повномасштабного вторгнення Мишко повернувся на фронт, щоб підтримати свою країну. Окрім захисту держави та музичної кар’єри, Мишко реалізує культурно-просвітницькі проєкти, серед яких «Рок Сопілкар» та «Оповім ти дашто», що сприяють популяризації української музичної та культурної спадщини.
«Культура є стержнем. Нам потрібна наша військова міць, зброя, первинні засоби для досягнення перемоги, і нам потрібно опиратися на щось внутрішнє – це і є наша музика, культура, традиції».
ЖИТТЯ ДО
«Я вважаю, що будь-яка нормальна людина є патріотом своєї країни. Питання кудись їхати навіть не виникало. Для мене само собою зрозуміло, що якщо ти не просто живеш для себе, а розумієш, що відбувається навколо, тоді це тобі не буде чужим, ти захочеш бути дотичним до цих справ, покращити життя своєї країни».
Бойового досвіду Мишко не мав. Але раніше працював гірськолижним рятувальником на одному із Карпатських курортів. Тому добре орієнтувався щодо надання першої домедичної допомоги.
«Я шукав як допомогти на фронті. Спілкувався з волонтерами і взяв доручення – привезти медичний автомобіль на схід. І там я попав до батальйону «Госпітальєри». Я подивився як там все відбувається зсередини, мені це відгукнулося і я залишився на першу свою ротацію на два місяці».
24.02.2022
Мишко розповідає, що 24 лютого паніки не було, разом з батальйоном вони мали чіткі інструкції.
«Але внутрішньо я до кінці не вірив, що зараз, у 21 столітті, може відбуватися те, що відбувається».
ПОВНОМАСШТАБНЕ ВТОРГНЕННЯ
«В нас були поділені «Госпітальєри» по різних регіонах України. Спочатку ми зібралися на заході, почала приїжджати різна допомогу, яку ми розвозили на Київ чи на схід».
Мишко пригадує літо 2022 року на Донеччині. Каже, було дуже складно зі зв’язком, постійні вибухи, сирени. Але небайдужі люди допомогли з раціями та засобами зв’язку. А ще важливу роль відігравав братерський дух.
«Братерська атмосфера, жарти, комунікація та спілкування – це основа всього».
МУЗИКА ТА ВИШИВАНКА НА ФРОНТІ
«Я в окопі зіграв мелодію та відчув себе піднесеним. Це необхідно, щоб звільнити наші території».
Мишко Адамчак розповідає, що любов до вишиванки в нього з дитинства. Він вважає це класикою, тому запитує себе: «Чому це не носити навіть на фронті?»
В мене є декілька камуфляжних вишиванок. А у 2015 році я носив вишиванку настільки довго, що від бронижелета стерлася деяка частина, але вона досі в мене є».
ВТРАТИ ПОБРАТИМІВ
«Це болить, воно б’є по тобі і твоїй команді. Але має напрацюватися «груба шкіра», бо якщо пропускати емоційно кожне поранення, то ефективності в твоїй роботі не буде».
У 2022 році Мишко втратив друга Андрія. Розповідає, що так і не зміг з цим змиритися. За 5 років спільної роботи, сотень концертів і фестивалів вони чудово зігралися та зблизилися.
«Андрій служив, він тоді перевівся у 47-у бригаду. А в мене в той час був музичний тур по Україні. Вони із цілим підрозділом прибули на концерт. Тоді я його бачив востаннє.
НОВІ ПРОЄКТИ
Попри участь і службу на захисті України у Мишка постійно появляються нові ідеї. Ще до початку повномасштабного вторгнення музикант втілював проєкт «Моя мотокраїна». Каже, мотоцикли – одне із його захоплень.
«Це моє захоплення, яке тримає високий моральний дух. Коли ти сідаєш на мотоцикл, то не думаєш про буденні негаразди. Це дозволяє мені відновити фізичний і психічний баланс. Тому суть цього проєкту – це організація експедицій в різні куточки України. Показуємо цікаві локації, невідомі місця, людей, які в тих регіонах працюють».
Минулого сезону продовжили зйомки проєкту, і велику увагу звернули на культурні обʼєкти, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок російської агресії.
Один із інших проєктів – це Лемківські аудіоказки.
«Лемківська культура ожила в новому форматі. В Івано-Франківську презентували проєкт «Оповім ти дашто». Ідея належить музиканту та добровольцю Мишку Адамчаку, який створив унікальну колекцію – 18 аудіоказок, що розповідають про справжню Лемківщину».