Такий сценарій поведінки майбутніх управителів будинків, які міська влада виставляє на конкурс, – не виключений. Тому поки що його проведуть «експериментально» лише для третини багатоповерхівок і подивляться на результат
Виконавчий комітет Калуської міської ради прийняв рішення про оголошення і проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку. Згідно з рішенням конкурс має відбутися 11 квітня, інформують “Вікна”.
Претенденти на управителя зможуть подати на розгляд конкурсної комісії пакет необхідних документів до 10 квітня. Переможця конкурсу визначатимуть за такими критеріями, як рівень забезпеченості учасника конкурсу матеріально-технічною базою, його фінансова спроможність, наявність кваліфікованого персоналу і наявність досвіду роботи з надання послуг у сфері житлово-комунального господарства. Але найбільше значення – половину конкурсних балів –матиме ціна послуги, яку запропонує претендент на управителя.
На виконкомі виникла дискусія з приводу такого критерію, як наявність досвіду у сфері надання житлово-комунальних послуг. Була висловлена думка, що така вимога – під певні організації і штучно обмежує можливості інших бажаючих. Як зазначила заступник міського голови Руслана Вайда, комісія, яка готувала конкурс, провела шість засідань і попрацювала дуже скрупульозно. Зокрема, і щодо переліку, і періодичності послуг та вимог до претендентів на управителя. Вивчався і досвід інших міста. Головне завдання конкурсу – дати людям альтернативу ЖЕО. Але при цьому калушани мають отримувати якісні послуги, тому не брати до уваги досвід управителя у житлово-комунальній сфері міська влада не може.
На перший конкурс буде виставлено два лоти – групи житлових будинків. Перший лот – 20 будинків, які зараз обслуговує ЖЕО №1, і другий – 67, які обслуговує ЖЕО №4. Це приблизно третина багатоповерхівок, які не створили ОСББ і власники квартир в яких не прийняли рішення про форму управління. Таких будинків у Калуші 255. Чому саме ці будинки і коли на конкурс відправлять решту?
Начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Юрій Рекунов зазначив, що будинки на території ЖЕО №1 розташовані компактно (вул. Рубчака, Грушевського, Долинська), тому підходять для проведення «експерименту». Вибірка по ЖЕО №4 – це, по суті, теж один мікрорайон (непарна сторона вул. Хмельницького, Коновальця, Тихого, Хімків). Також на управителів хочуть покласти прибирання не лише прибудинкової території, але й міжбудинкової, яку зараз теж обслуговують ЖЕО. Але не виключено, що це увійде у плату калушан управителям. Не виключає міська влада і негативного досвіду, припускає, що управитель, який переможе на конкурсі, може не впоратися і полишить цю справу.
Наступні конкурси, очевидно, будуть не раніше кінця весни-літа, коли можна буде оцінити результати першого та настрої мешканців міста щодо якості отриманих послуг.
Між тим раніше йшлося, що 20 лютого на офіційному сайті Калуської міської ради з’явився проект рішення про створення нового комунального підприємства – «Управляюча компанія «Добродім». Вірогідно, її створять не раніше березня, а відтак комунальна компанія участі у конкурсі 11 квітня взяти не зможе. Але зможе взяти у наступних і, за потреби, підстрахує управителів (а точніше – міську владу і калушан), якщо ті не впораються. З іншого боку, навряд чи приватні управителі зможуть витримати конкуренцію з муніципальним, який за суттю є старим ЖЕО у новій обгортці. Зокрема, за ключовим критерієм – тарифом на послуги. Адже якщо управитель-підприємець чи бізнес-структура за рахунок тарифу мають і заробляти, і надавати якісні послуги,то комунальне підприємство, як випливає з проекту статуту, може мати й інші джерела доходу. Наприклад, – бюджетні дотації.