На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднено проект програми розвитку освіти міста Калуша на наступний рік. Загальний обсяг фінансування програми з міського бюджету пропонується у розмірі 520 тис. гривень.
З них найбільше – 300 тис. гривень на стимулювання професійного розвитку педагогічних працівників, по 60 тис. гривень пропонується виділити на підтримку зразкових колективів закладів позашкільної освіти на забезпечення участі у спортивних змаганнях вихованців ДЮСШ управління освіти, 50 тис. гривень – на премії для обдарованих дітей. А на матеріально-технічну базу – всього 50 тис. гривень і то лише для закладів-ювілярів, інформують “Вікна”.
Наприкінці минулого року міська рада затвердила програму розвитку освіти на 2017 рік в розмірі 870 тис. гривень, причому найбільші суми передбачалися на придбання меблів (269 тис. гривень) та поповнення матеріально-технічної бази шкіл (179 тис. гривень). А аналогічна програм на 2016 рік передбачала фінансування аж на 6,2 млн гривень включаючи близько 4,5 млн гривень на капітальні ремонти.
В міському управлінні освіти пояснили, що капремонти не увійшли до програми. Крім того, міська рада збільшувала видатки на саму програму впродовж року, зокрема додатково виділялися кошти на закупівлю меблів і підручників. Сумарно у розвиток освіти у 2017 році з міського бюджету вклали близько 7,4 млн гривень, у тому числі за програмою розвитку освіти — близько 1,7 млн гривень. Крім програми на наступний рік, планується передбачити близько 4 млн гривень на проведення капітальних ремонтів у навчальних закладах.
17 листопада у Калуші побувала делегація освітян з Шепетівки, у її складі — керівники навчальних закладів та представники управління освіти. За словами заступника начальника Калуського управління освіти Лесі Кобзан, гості були приємно здивовані і матеріально-технічною базою, і капремонтами, і системою стимулювання педагогів Калуша. До прикладу, за урядовою постановою для освітян передбачена надбавка за престижність у розмірі 20% і у Калуші її виплачують в повному обсязі, водночас у Шепетівці – у розмірі 5,7%. Тому Леся Кобзан запевнила:
«Освіта у Калуші – в пріоритеті, вона утримується і буде утримуватися на належному рівні».
Раніше йшлося, що з нового року заклади освіти Калуша будуть автономними.