Перші серйозні збитки, яких завдала Україні африканська чума, нині оцінюють у 200 мільйонів гривень. Епідемія спалахнула на агрокомбінаті “Калита” на Київщині, де утримували 62 тисячі свиней. Нині африканську чуму свиней зареєстрували вже у кількох областях України.
Так, якщо торік африканську чуму свиней реєстрували у Чернігівській та Луганській областях, то цього року додалися ще й Київська, Рівненська, Житомирська та Сумська області, інформують “Вікна”.
Смертність тварин при зараженні вірусом наближається до 100%. Калуські ветеринари готуються до можливого нашестя чуми, створюють резерв необхідних ліків та засобів. Вакцини від вірусу не існує. У Калуші хвилюються, адже невідомо, куди постачали продукцію із нині карантинної “Калити”.
“Дрібні господарства – це ще менша біда. А ситуація на “Калиті” – це надзвичайна подія, – прокоментував на засіданні міської протиепізоотичної комісії в. о. заступника міського голови Василь Турчин. – Бо невідомо, куди була завезена продукція із підприємства”.
На щастя, вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людей. Проте на засіданні спеціальної комісії у Калуші вирішили жорсткіше контролювати стихійну торгівлю та частіше вивозити сміття у Калуші. А також провести широку інформаційну кампанію.
Якщо свиня загинула раптово чи у неї висока температура, посиніла шкіра під щелепою, на животі, кінцівках, вухах чи п’ятачку, тварина втратила апетит й у неї виділення з очей, ветеринари просять негайно телефонувати. Виїзд спеціалістів та забір необхідних аналізів безкоштовний.