5 серпня голова Калуської районної державної адміністрації Наталія Бабій провела прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації.
Приводом для проведення прес-конференції стало розгляд питань під час чергової 33 сесії Калуської районної ради, яка відбулася 4 серпня, пише КалушФМ.
На прес-конференції голова райдержадміністрації Наталія Бабій зазначила, що в законодавстві чітко прописані повноваження районної державної адміністрації та районної ради, але районна рада, приймаючи рішення, свої повноваження перевищує. І перевищення повноважень районної ради відбувається через дії керівництва районної ради, а депутати районної ради просто використовуються. Керівництвом Калуської районної ради не дотримується регламент роботи районної ради та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» під час підготовки і проведення сесії. В термін не повідомляється через засоби масової інформації про проведення сесії, на неналежному рівні організовано роботу комісій, за винятком бюджетної комісії. Адже прийняттю рішення районної ради має передувати розгляд питання на комісії та рекомендації комісії під час сесії. Цього в районній раді не відбувається. Під час сесії не працює лічильна комісія, функції лічильної комісії виконує головуючий на сесії.
Голова райдержадміністрації Наталія Бабій наголосила, що має бути відповідний порядок розгляду питань на сесії районної ради, але під час проведення трьох сесій, вона не чула про результати голосування від голови лічильної комісії, ці результати оголошує головуючий, що є грубим порушення і регламенту роботи районної ради, і законодавства. Проекти рішень районної ради не оприлюднюються на сайті районної ради, відсутні на цьому сайті і вже прийняті рішення районної ради, чим порушує Закон України «Про доступ до публічної інформації».
Голова райдержадміністрації Наталія Бабій проінформувала про програми які реалізовуються в районі. Для підтвердження перевищення повноважень керівництвом районної ради, увагу присутніх журналістів зосередила на Цільовій програмі фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Калуському районі.. Голова райдержадміністрації зазначила, що вже проводиться шоста хвиля мобілізації, п’ять разів організовано відправлення бригад на будівництво фортифікаційних споруд в Донецькій області. Для проведення відповідних заходів необхідні кошти і коли в райдержадміністрації мали намір розробити відповідну програму то з’ясувалося, що така програма вже прийнята в 2014 році. Але виявляється, що прийняття рішень щодо виділення коштів на фінансування заходів та використання цих коштів приймається одноосібно керівництвом районної радим, і це при цьому, що розпорядником коштів є райдержадміністрації, а Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» організацію безпосередньої реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації на відповідній території покладається на райдержадміністрацію.
Слід зауважити, 30 вересня 2014 року рішенням районної ради затверджено районну програму соціальної підтримки сімей військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, членів добровольчих батальйонів, які беруть участь в антитерористичній операції в східних областях України, розробником як виступила районна державна адміністрація, Проте, кошти на фінансування заходів цієї програми виділені не були. Рішенням від 28 квітня 2015 року внесено зміни до програми та передбачено кошти у сумі 242 050 гривень. Однак, використання коштів неможливе, так як не внесено зміни до районного бюджету на 2015 рік.
Не зважаючи на прийняті рішення районна рада приймає іншу програму, чим порушує вимоги чинного законодавства. До речі, з метою вдосконалення підготовки районних цільових програм, моніторингу і звітування про їх виконання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів районного бюджету на фінансування заходів програм районною державною адміністрацією в 2007 році прийнято розпорядження №229 «Про затвердження Порядку розроблення районних цільових програм». Розроблена районною радою програма не відповідає прийнятому порядку, не передбачає виконавців заходів, дублює заходи інших програм.
Такий стан справ не сприяє належній оцінці ефективності використання бюджетних коштів на виконання програм, забезпеченню прозорості та ефективному управлінню бюджетними коштами, обмежує права районної державної адміністрації.
Наталія Бабій підкреслила, що депутати районної ради зрозуміють таку діяльність керівництва районної ради, її деструктивну суть і робитимуть висновки, а те що частина депутатів покинули сесію є цьому підтвердженням.
Голова райдержадміністрації Наталія Бабій звернулася до журналістів щоб вони не сприйняли проведення прес-конференції як бажання робити собі рекламу, при цьому зазначила, що реклами не потребує, брати участі в місцевих виборах не планує, а своє завдання бачить в тому, щоб домогтися аби усі установи, організації, органи влади працювали в законодавчому полі. Голова райдержадміністрації також відповіла на питання журналістів, які стосувалися оздоровлення дітей, організації перевезень пасажирів в районі та цін за проїзд.