У Калуші практично немає землі під індивідуальне житлове будівництво. Влада ще вишуковує одиничні варіанти, а на черзі на отримання землі — понад 300 пільговиків. Список за останній час різко зріс, адже, нагально стоїть питання про виділення земельних ділянок для учасників АТО.
Скільки ще землі можна виділити під будівництво та — чи вистачить на всіх? Міська влада Калуша планує використати два масиви під будівництво — на вулицях Добрівлянській і Львівській. Щоправда, чи зможуть задіяти останній варіант — невідомо, інформують ”Вікна”.
Зокрема, на вулиці Львіаська можна виділити 127 земельних ділянок, але є питання щодо скотозабійного підприємства, розташованого тут. Адже навколо нього — санітарно-охоронна зона, каже Роман Кузик, начальник управління архітектури і містобудівного кадастру Калуської міської ради.
Паралельно із вирішенням цього питання, думатимуть і про те, як чесно розділити землю. Адже, статус учасників АТО на сьогодні мають одиниці калушан, а воюють — сотні.
— До Реєстру вносяться не тільки ті, хто має статус учасників АТО, а і ті, які мають підтверджуючі документи про свою участь в АТО. Тобто, люди, які ще воюють, вони вже включаються в Реєстр і вони вже претендують на розподіл земельних ділянок, — твердить Ігор Очкур, громадський активіст.
Робоча група, до якої увійдуть депутати Калуській міській раді, спеціалісти та громадські активісти, має виробити єдині правила при розподілі земельних ділянок серед пільговиків.