В Україні запускають ініціативу «Шкільний урок волонтерства», яка покликана надихнути підлітків займатися волонтерською діяльністю. В школах пройдуть 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені волонтери, активісти і вчителі розкажуть, що таке волонтерство та поділяться інструментами, які допоможуть школярам долучитися до волонтерського руху.
Про це йдеться на сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації, інформує «РАІ»
Ініціаторами проєкту виступає ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства молоді та спорту України та Міністерства освіти і науки.
За даними U-Report (міжнародний проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), створений, щоб думки молоді були почуті та взяті до уваги), з початку 2022 року понад 43% опитаних школярів вже долучилися до активної допомоги. 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, в тому числі – як волонтери. Однак частину з них зупиняє переконання, що вони для цього занадто молоді і не володіють необхідними навичками.
«Волонтерство готує молодь до того, щоб стати активними мешканцями своїх громад, сприяє розвитку їх особистісних навичок та заохочує відчутними перевагами. Волонтерство покращує психічне здоров’я молодих людей, їхню самооцінку та відчуття причетності до спільноти», – коментує проєкт Анн-Марі Акікі, програмна спеціалістка з розвитку підлітків і молоді, ЮНІСЕФ.
Ініціатива покликана сприяти залученню підлітків до волонтерської роботи, розвивати їх лідерські якості, а також підтримувати їх психічне та фізичне здоров’я під час війни.
«Команда «JuniorS» додає фізичну та психологічну складову в уроки волонтерства, адже волонтер – це проактивна людина, яка завжди має бути в формі. Рух, спортивні ігри допомагатимуть відновитися та перезавантажитися. Важливо навчити майбутніх волонтерів піклуватися спочатку про себе, а потім допомагати іншим», – наголошує Олександр Педан, співзасновник руху «JuniorS».
План уроку можна адаптовувати під умови класу або аудиторії. Його можна проводити як офлайн з презентацією та проєктором, так і онлайн на будь-якій зручній платформі для навчання. Серед учасників проєкту розіграють подарунки від партнерів.
«Через волонтерство школярі реалізують себе та знаходять друзів, відкривають для себе нові можливості та захоплення. Наша важлива ціль – прочинити для них світ добрих справ і розвіяти стереотипи, що можуть виникнути на шляху», – прокоментувала проєкт Анна Бондаренко, засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби.
Проєкт триватиме до червня 2024 року й охопить всю Україну: як школи в обласних центрах, так і регіональні навчальні заклади. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають закордоном.