Онлайн TV FM радіо FM пауза

Як безпечно підключити генератор у будинку – інформує Прикарпаттяобленерго

1669386757 3f8d1837b7d65830f7d0 - Як безпечно підключити генератор у будинку - інформує Прикарпаттяобленерго - rai.ua Варто знати

Кожного разу ракетні обстріли погіршують загальну ситуацію в енергосистемі України, збільшується дефіцит потужності і можливість передачі електроенергії. Як наслідок — перерви в електропостачанні, які можуть бути тривалими.

Про це пише РАІ з посиланням Прикарпаттяобленерго. Зважаючи на це люди активно закуповують генератори для своїх потреб, однак не всі знають і розуміють, як правильно та безпечно їх підключити.Може виникнути одразу кілька проблем — неправильне підключення генератора створює загрозу ураження електрострумом та нещасних випадків, пошкодження електроприладів, неправильної роботи електролічильників.


До Вашої уваги рекомендації Держенергонагляду про підключення генераторів у приватних будинках:
▪ інструкція від виробника обов’язкова до виконання;
▪ генератори не можна використовувати в квартирах (навіть на балконі);
▪ електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше, ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;
▪ генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень; якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
▪ перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі;
▪ забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.
▪ Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.
У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.
Проте, якщо у будинку (дачі) часто відбувається припинення постачання електричної енергії, рекомендуємо підключити електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР).
▪ До перекидного рубильника потрібно під’єднати живлення від електромережі, знизу – кабель від електростанції. Середні контакти призначено для підключення струмоприймачів електроенергії. Звертаємо увагу на те, що рубильник або АВР повинен знаходитися після лічильника та ввідного автоматичного вимикача.


Якщо в будинку мережа, що має 3 фази (380 В), то рекомендуємо все ж зробити резервну тільки одну фазу для підключення її до електростанції. На цю фазу можна приєднати тільки найважливіші електроприлади: холодильник, освітлення, телевізор, комп’ютер або ноутбук.


Наполегливо рекомендуємо, щоб приєднання електростанції до мереж будинку виконували спеціалісти.
Також, забороняється підключати генератор до домашньої мережі, якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).


У іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до розетки заборонено. Як наслідок, у зв’язку з перевищенням максимального навантаження, можливе коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будинку.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua