Онлайн TV FM радіо FM пауза

Вінницький селекціонер вивів унікальний сорт синьо-жовтої кукурудзи

screenshot 8 9 - Вінницький селекціонер вивів унікальний сорт синьо-жовтої кукурудзи - rai.ua Сюжети

Цікаві експерименти від вінницького селекціонера Михайла Нагорняка. Він пропонує прикарпатцям вирощувати патріотичну кукурудзу. Адже вона має «синьо-жовтий» колір. Плоди мають суперсолодкий смак, та й загалом вони кольорові.

Зі слів Михайла Нагорняка, ця сільськогосподарська культура трішки примхливіша, аніж звичайна кукурудза. Та в результаті фермери отримають качани кукурудзи, на яких бордові, фіолетові, сині, білі, жовті зерна. Селекціонер-практик вже має понад 20 річний досвід. Він створив уже з десяток різних сортів кукурудзи. У пошуках солодкої кукурудзи пан Михайло, об’їхав десятки країн.

«Коли я починав, це був 2003-2005 рік, кукурудзу солодку люди не знали. Знали, що є кормова зернова, яку варили дві години. Я поставив мету – навчити українців споживати солодку кукурудзу».

Спочатку селекціонер експериментував зі смаком кукурудзи. Але потім вирішив замахнутися і на колір. Перші 2 сотні пакетів такої кукурудзи вже роздали українським фермерам, заради експеременту.

«Спочатку я об’їхав всі наукові заклади України, їх п’ять. Зібрав увесь матеріал, посіяв їхні сорти, почав працювати з ними. Через 5-7 років я їх всіх повикидав, так як вони не відповідали сучасним вимогам: не були такі смачні, не були якісні. Почав створювати свою селекційну програму. Потім поїхав в Узбекистан. Таджикистан, середню Азію, поїхав у Європу і зібрав банк насіння. Передавали мені і з Чилі, з Перу, з Індонезії».

Наразі експериментальна робота над вдосконаленням цього сорту триває. А селекціонер пропонує її вирощувати прикарпатським фермерам.

«Я хочу, щоб це був початок відродження малих приватних виробників, відродження місцевих торгових марок і навіть відродження села. Адже кукурудза і качан застосовується у консервації, продавати на свіжому ринку. А стебло і зелена маса – це корм худобі. Це доволі сильна енергетична культура. У Штатах ми знаємо, що це культура №1».

Михайло Нагорняк готовий консультувати місцевих фермерів. Бо цей сорт кукурудзи трішки примхливіший за звичайні.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua