Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Університеті Короля Данила провели відкриту лекцію «Традиції українського монархізму». Відео

Сюжети

На сторожі української історії. Одним з головних спікерів є автор історичних проєктів, Акім Галімов. За його словами, розуміння цієї теми розвіює ідеологію, нав’язану радянським союзом та показує, що ми завжди були частиною Європейської спільноти.

«Коли ми говоримо про монархізм, то важливо розуміти, що він у нас був. Наші моделі політичні, які існували на території країни, вони були такими самими як у Європі в той час. Це важливо розуміти для того, щоб усвідомлювати нас як частину європейської спільноти. Після перебування в складі радянського союзу нам завжди насаджували, що ми є частиною російського світу і коли в нас настали часи Незалежності, нам інколи самим собі доводилося говорити, що ні, ми є частиною Європи».

Письменник Дмитро Капранов, який теж є одним з спікерів, переконаний: історія – це зброя та один з методів протистояння російській агресії. Тож у своїх роботах він з братом опирається лише на наукові дані.

«Теперішня війна почалася з того, що путін виголосив історичну промову. Він оголосив історичну війну. Відповідно наша задача, взяти цей удар і відбити так само, як ми відбили удар воєнний. І тут ми, популяризатори історії, повинні тісно співпрацювати з істориками. Вся наша робота базується на їхній роботі. Кожна дисертація, кожна монографія, до якої ми доходимо, написана руками їхніх вчителів, а сьогодні ми виховуємо майбутнє покоління істориків. Вони повинні розуміти роль історії, що це не кабінетна наука, історія – це зброя. За нею вбивають

Збагатити свої знання про історію вирішив й студент Університету Короля Данила, Андрій. На його думку, завдяки таким відкритим зустрічам краще засвоюються історичні дані. До того ж, це чудова можливість поспілкуватися з однодумцями.

«Історія доволі складна наука і коли її розкладають надто історично, це складно для розуміння. Натомість коли ми говоримо про історію в контексті більш цікавому, обіграному, воно дає бажання це вивчати, бо насправді історія є дуже непроста».

Університет Короля Данила дуже багато організовує таких лекцій. Це можливість і дізнатися нову інформацію та познайомитися з крутими медійними людьми і можливість поспілкуватися з ними».

Для того, щоб підростаюче покоління знало своє минуле, в Університеті Короля Данила постійно проводять подібні інформаційні заходи, розповідає проректор Володимир Ілин.

«Я думаю, що історію не просто важливо вчити, її необхідно вивчати. Без знання своєї історії ми не можемо знати, якого ми роду, кому ми завдячуємо своїм існуванням, яке наше призначення і яка роль нашої країни, в якій ми живемо. Адже історія нашої країни вона не є сумна. Це не завжди історія воїн чи трагедій. В нас є дуже багато моментів, якими ми маємо пишатися».

Лекцію «Традиції українського монархізму» приурочили до 770–річчя коронації Короля Данила, адже це патронат самого університету.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua