Онлайн TV FM радіо FM пауза

Із кришечки у лавочки: як майстерня EcoREactive дає друге життя пластику, виготовляючи з нього вуличні меблі. Відео

Сюжети

В Івано-Франківську волонтери проєкту EcoREactive дають друге життя пластику типу 02, виготовляючи з нього вуличні меблі. Майстерня “EcoREactive” створена з ініціативи ГО “Гірський рятувальний центр”.

Цьогоріч для збору кришечок учасники проєкту встановили декілька «Екосердець». Один із таких контейнерів, куди мешканці та гості міста приносять зібрані корки, стоїть і в центрі Івано-Франківська.

Загалом із зібраних кришечко екоактивісти створюють картини, планшети для документів та підстави для телефонів. Але основним кінцевим продуктом є набори пластин для лавок. Саме тут у майстерні і відбувається так звана «магія». Пластик типу 02 отримує нове життя. Починається все із сортування. Волонтери ділять кришечки на понад два десятки відтінків.

Їхнє сортування відбувається  не тільки за кольорами, а ще й по типу пластику. Адже дуже часто люди приносять кришечки із силіконовими чи металевими вставками. Ба більше, інколи трапляються батарейки та навіть шприци. Тому волонтери просять приносити кришечки чистими і виключно із пластику типу 02.

Щоб із кришечок зробити лавочку – відбувається декілька послідовних етапів. Після сортування пластикові корочки проходять етап подрібнення. Для цього їх засипають у так званий кришкожер.

Далі, йде виготовлення листів. Подрібнений пластик у відповідному порядку викладається у спеціальної форми плиту. Від так, 6 кілограмів пластику плавляться у спеціальному термопресі при температурі 180 градусів. Коли лист остиває, наступає етап його порізки на пластини.

Загалом, над створенням майстерні та налагодженням усього процесу переробки, екоактивісти працювали майже 5 років. Наразі учасники прокту переробили в майстерні майже три тонни пластикових кришечок.

А яка ваша реакція?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua