Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Івано-Франківську презентували книгу спогадів про композитора Олександра Козаренка. Відео

Сюжети

“Олександр Козаренко: Недочитана партитура життя…Спогади про митця». В Івано-Франківській обласній філармонії імен Іри Маланюк відбувся концерт та презентація книги зі спогадами про українського композитора, піаніста та музикознавця Олександра Козаренка.

Свої спогади у ній, каже упорядниця Галина Карась, залишили понад пів сотні осіб, як з України так і з-закордону. Пані Галина також внесла до книги й свій спогад про митця.

Музика, яку створював Олександр Козаренко, зазначає диригент та керівник музичної частини Івано-Франківської обласної філармонії Роман Дзундза, була у відчутті української ідентичності:

“Коли ви слухаєте його музику, вона не тільки глибока, ви переживаєте якісь певні синтенції і переосмислення. Бо український фольлор, коли він переосмислюється у професійному плані і показується на сцені – ти завжди це відчуваєш по-іншому рівні. Ті твори, які залишив Олександр Козаренко, є надзвичайно важливим внеском одного композитора на розвиток цілої українскьої музики, перш за все професійної.”

Свій спогад про брата, а також світлини з домашнього архіву внесла до книги й сестра митця, пані Віра:

“Це була світла людина, яка завжди всім переймалась і всім допомогала. І найважливіше – не рахуючись зі своїм часом і здоров’ям. Його зірка згасла дуже швидко. а планів було дуже багато.”   

Це остання із запланованих презентацій, котрі попередньо відбулися у Львові та в Коломиї. Модератором події в Івано-Франківську виступив директор обласної філармонії Василь Тимків.

До слова, презентація книги спогадів «Олександр Козаренко: Непрочитана партитура життя… Спогади про митця», відбулась в рамках проєкту «НАШІ…».

А яка ваша реакція?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
2
+1
1
rai.ua