Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Івано-Франківській області планують збільшити кількість реабілітаційних місць в медичних закладах. Відео

Сюжети

Щотижня на Прикарпаття прибувають евакуаційні поїзди з пораненими військовими. Також Франківщина приймає сотні внутрішньо переміщених людей з інвалідністю. Відтак в області планують відкривати додаткові місця для реабілітації на базі медичних закладів. А деякі лікарні ще з перших днів війни розширили реабілітаційні можливості та відновлюють здоров’я бійців.

Над відновленням фізичного стану бійця Василя Тижигора з Надвірної реабілітоги працюють вже упродовж трьох місяців. Хлопець отримав поранення на полі бою в липні.

З тих пір Василь проходить лікування та реабілітацію. Тут, у Івано-Франківську, йому врятували коліно, яке також було під загрозою ампутації.

В Івано-Франківській області планують збільшити кількість реабілітаційних місць в медичних закладах — загалом до 600 ліжок. Всі такі послуги – безоплатні та повністю покриваються коштом Національної служби здоров’я України. Для того, щоб пройти курс амбулаторно – необхідне електронне скерування від сімейного лікаря; для стаціонару — скерування від профільного лікаря. Послуга доступна також при переведенні пацієнта з одного закладу до іншого.

Загалом, безкоштовні реабілітаційні послуги на Прикарпатті нині надає 21 медичний заклад, 15 з них  — стаціонарно. У 2023 році відкрили дев’ять оновлених відділень для амбулаторної реабілітації. Відновитися пацієнтам допомагають 20 мультидисциплінарних реабілітаційних команд. До їхнього складу входять фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди, їхні асистенти, молодші медичні спеціалісти, а також соціальні працівники.

Медики зазначають, для них викликом стали пацієнти зі спінальними травмами. Адже їх треба психологічно підготувати до зовсім іншого життя.

Та якщо в обласній клінічній лікарні вдалось обладнати реабілітаційне відділення всім необхідним, то в інших медзакладах потрібно розширювати спектр послуг. А також навчати фахівців-реаблітологів, щоб вони могли надавати послуги пацієнтам з різними видами травм.

На сьогодні в прикарпатських медичних закладах є 359 ліжкомісць для проходження реабілітації. У 2024 році мають запрацювати ще два реабілітаційні відділення — у Бурштинській та Верховинській лікарнях. Також на Івано-Франківщині планують спорудити сучасний реабілітаційний центр на 200 ліжок з чотирма стаціонарними відділеннями.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua