Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Радчі вперше зібрали врожай соняшнику. Відео

Сюжети

У селі Радча КП «Франківськ Агро» навесні висадило цю культуру на полях площею 19 гектарів. Зараз тут кипить робота. Комбайн гуде та збирає, комбайнери задоволені, адже погода збору сприяє. 

«Те, що минулого року трохи задощило, за місяць багато втрат було. І збирали сою цілу зиму, коли виходило. А на даний час погода дозволяє, що збирати можна. Я думаю, що ми сьогодні ці 19 гектарів зберемо, а там як Бог дасть, так далі поїдемо збирати.» 

Раніше земля тут не оброблялася і стояла пусткою з бур’янами. На цьому полі у Радчі соняшник висадили вперше. Комунальне підприємство «Франківськ Агро» обрало хороший сорт цієї культури. Соняшник олійний, тому результатами роботи цього року аграрії задоволені, коментує в.о. директора КП “Франківськ Агро” Дмитро Сергенюк:

«Якщо порівнювати 23 і 22 роки, то однозначно врожайність у 23-му краща. Погода дозволяє вчасно збирати, маємо сонячний вересень. Вже ми опрацювали земельну ділянку в Тисменичанах, тут сьогодні закінчуємо і далі процедура доробка, доведення до відповідних кондицій: по волозі, по очистці.

Наступного року комунальні землі, де проводитиме посівну кампанію «Франківськ Агро» у селах Франківської громади буде збільшено удвічі, розповідає Руслан Марцінків. Цього року у громаді засіяли понад 160 гектарів полів:

«Коли з любов’ю, з Божою допомогою ти підходиш до будь-якої справи, то земля дає тобі віддачу. І дуже важливо, що ті поля, які не оброблялись роками, зараз обробляються і дають урожай. І громада має спочатку гречку, зараз соняшник, сою ми також плануємо зібрати. Тому розширюємо кількість полів, які обробляємо. Наступного року хочемо вдвічі збільшити кількість посівних площ, підтримуємо програму сільського господарства для фермерів, для тих, хто займається тваринництвом, бджолами. Для нас дуже важливо, щоби сільське господарство в нашій громаді розвивалося. Це робочі місця, це наша безпека харчова.»

Ще соняшник зібрали у Тисменичанах Івано-Франківської громади. Там цьогоріч під час посівної цією культурою засіяли 21 гектар землі. 

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua