На горі Хомів, що у Заболотові, відбулася покоянна скорбота за загибливми у 1941 році євреями та людьми, що їм допомагали уникнути смерті. Організаторами виступили три християнські релігійні громади селища: православні, греко- та римо-католики. Приїхали також равин Івано-Франківського регіону та пастор із Німеччини.
До початку ІІ світової війни Заболотів був єврейським містечком. 50 відсотків мешканців були представниками цієї національності. Однак 22 грудня 1941 року на горі Хомів німецьке гестапо розстріляло близько 1100 євреїв, у квітні 1942 близько чотирьохсот осіб відправли в табір “Белжець”, а тих, які ще залишались, депортували в гетто Коломиї. А У вересні 1942 року з міста було депортовано ще 250 євреїв. , розповідає уродженка селища, а нині мешканка Чехії Тетяна Лешкович.
Голова громади згадує, як до нього звернулися із проханням відновити монумент пам’яті, і як відгукнулися на це люди. Серед запрошених гостей і пастор із регіону Штутгарт-Карлсруе, що в Німеччині. Він разом із друзями долучився до відновлення могили.
Головний рабин Івано-Франківського регіону зазначив, що радянська влада активно у післявоєнні роки знищувала єврейські кладовища. Натомість ставила такі монументи.
Траурна мелодія ріжка лунала в той день над монументам загиблих євреїв. Далі представники всіх релігійних громад відправили поминальну панахиду за загиблими.