Зразки народного одягу та вишиваних ужиткових речей із із фондових колекцій Національного заповідника «Давній Галич» та Бурштинського музею «Берегиня» об’єдали у проєкт “Настрій” або ж Народний стрій. Ініціаторка проєкту Ірина Чернега впевнена, що народний стрій це не просто одяг, він наче промовляє з минулого, нагадуючи про наше коріння та історію.
В експозиції представлені чоловічі, жіночі та дитячі народні строї. До прикладу стрій опільської селянки. Узори на вишитій сорочці є одними з найстаріших, хоч і вишиті на початку 20 століття. У тому ж стилі до жупану йде запаска.
Також в експозиції представлений і чоловічий образ. Варто зазначити, що одягу для немовлят не було. Але представлене дитяче взуття, якому близько 80-ти років.
Про народний стрій, його витоки і сучасне відтворення на заході доповідала етнографиня Галина Бондаренко. Вишиванки – це дійсно код нації, – переконана науковиця. Тож у час війни важливо зберегти, те що ідентифікує Україну як незалежну самобутню країну.
Серед співорганізаторів заходу – громадська організація “Союз українок” Івано-Франківської області. Родзинкою стало подіумне театралізоване дійство «Галицьке весілля» під супровід оркестру народних інструментів.