Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Галичі презентували зразки народного одягу, вишиваних ужиткових речей із фондових колекцій. Відео

Сюжети

Зразки народного одягу та вишиваних ужиткових речей із із фондових колекцій Національного заповідника «Давній Галич» та Бурштинського музею «Берегиня» об’єдали у проєкт “Настрій” або ж Народний стрій. Ініціаторка проєкту Ірина Чернега впевнена, що народний стрій це не просто одяг, він наче промовляє з минулого, нагадуючи про наше коріння та історію.

В експозиції представлені чоловічі, жіночі та дитячі народні строї. До прикладу стрій опільської селянки. Узори на вишитій сорочці є одними з найстаріших, хоч і вишиті на початку 20 століття. У тому ж стилі до жупану йде запаска.

Також в експозиції представлений і чоловічий образ. Варто зазначити, що одягу для немовлят не було. Але представлене дитяче взуття, якому близько 80-ти років.

Про народний стрій, його витоки і сучасне відтворення на заході доповідала етнографиня Галина Бондаренко. Вишиванки – це дійсно код нації, – переконана науковиця. Тож у час війни важливо зберегти, те що ідентифікує Україну як незалежну самобутню країну.

Серед співорганізаторів заходу – громадська організація “Союз українок” Івано-Франківської області. Родзинкою стало подіумне театралізоване дійство «Галицьке весілля» під супровід оркестру народних інструментів.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua