Онлайн TV FM радіо FM пауза

Прикарпатці можуть допомогти позбутись фантомного болю військовим, які втратили кінцівки. Відео

Сюжети

Відчуття, що не дають спати та можуть призвести до фатальних наслідків. 80% бійців, які втратили кінцівку страждають від фантомних болів.

Олександр – військовослужбовець з Ужгорода. На війну він пішов у квітні 2022 року. Поранення він отримав у вересні на Запорізькому напрямку. Кінцівку довелось ампутовувати. Досі він страждав на фантомні болі. Розповідає, вони його мучили практично цілодобово.

«Ти свідомо знаєш, що воно не має боліти, але болить. Я не пам’ятаю, щоб колись мене так боліло».

Лікарка Надія Сегін каже, фантомний біль виникає у 80% пацієнтів з ампутаціями. Він може виникнути за добу після операції і тривати до року і більше.

«Фантомний біль має відчуття колючого, ріжучого, навіть кинжалоподібного, болю. Ці напади турбують частіше вечером, або на погоду чи при подразниках, які в здорових людей не викликають відчуття болю».

Фантомний біль впливає на психологічний стан пацієнтів. Особливо тоді, коли ці напади викликають безсоння.

«Ці люди не висипаються, що їх досить виснажує. Крім того, фантомний біль має психологічний аспект: люди потрапляють у депресивний стан і це зменшує їхню адаптацію до нових соціальних умов. Лікування фантомного болю – має комплексний підхід».

Новим методом у лікування фантомного болю, розповідає лікарка Надія Сегін, є застосування ботулінічного токсину. Наразі цим препаратом скористались 8 пацієнтів. Шестеро з них – військовослужбовці. Серед них – і Олександр. Розповідає, що уже на десятий день терапії йому стало набагато краще.

Вартість одного флакону ботулінічного токсину – майже 4,5 тисячі гривень. Цей препарат не входить у перелік лікарських засобів, які можна купити за рахунок Національної служби здоров’я України. Відтак, в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні відкрито збір коштів на ці ліки для військових, які страждають на фантомний біль.

Долучитись до благодійної ініціативи можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/8Bk7bmkfDp

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua