Онлайн TV FM радіо FM пауза

«Право на сім’ю»: як покращити умови життя дітей-сиріт. Відео

Сюжети

З нагоди Всевітнього дня дитини в Івано-Франківську провели пресконференцію, на якій обговорили проєкт “Право на сім’ю”. Він втілюється у 5 країнах. Серед яких і Україна. Тут він має на меті запровадження реформи деінститулізації і забезпечення кожній дитині права на виховання у родинах.

Йдеться про відмову від застарілої інтернатної моделі утримання дітей на користь дитячих будинків сімейного типу. Наразі проєкт стартує у трьох громадах Прикарпаття. Це Івано-Франківська, Коломийська і Городенківська. Задля цього доброчинці реалізовують різноманітні заходи.  

Також будуть створені інклюзивні простори. Саме тут людям надаватимуть якісну соціальну допомогу.

Житель Івано-Франківська – Тарас Одненко упродовж 15 років виховувався у п’яти інтернатних закладах. Хлопець впевнений, діти не повинні рости у таких умовах.

«Що таке бути в сім’ї, я, якщо чесно, не дуже знаю. Зараз я і з мамою спілкуюсь і з татом налагодити якийсь повноцінний зв’язок. Але я впевнений, що якби я ріс чи у патронатній сім’ї чи взагалі у якісь родині, я думаю вихователь у цій сім’ї був би більш зацікавлений і значно ближчий. В інтернаті це все зовсім по-іншому. Припустимо, в групі чи в класі до 12 дітей і один вихователь, і він один навіть за довгий час не зможе всім допомогти».

Голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків зазначає, нині місто докладає максимум зусиль, щоб усі діти-сироти були охоплені сімейними формами.

Проєкт «Право на сім’ю» триватиме до квітня 2025 року. Його реалізовують на умовах співфінансування.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua