Захід організували лідерки руху “Зе!Жінки” Івано-Франківщини. Розвиток безбар’єрності – це один із головних аспектів у відновленні нашої держави, зазначає лідерка руху “Зе!Жінки” в Івано-ранківській області Олена Гринів.
Бар’єри створюють незручності не лише певній групі людей, а й суспільству загалом. Вони провокують відсутність сприятливого середовища для фізичного розвитку та самореалізації, доступу до освіти, а також умов та можливостей для працевлаштування. Від так, спільне створення безбар’єрного середовища, кажуть лідерки “Зе!Жінки” на Прикарпатті – це один із головних принципів масштабної відбудови України.
Як покращити умови життя для людей із порушенням слуху розповів засновник навчально-практичного центру слуху Роман Фіщук. Каже, це досить легко зробити, особливо для тих людей, які користуються слуховими апаратами.
Також під час дійства презентували «Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Це унікальне мультиформатне видання: зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням та QR-кодами на переклад жестововю мовою.
Неабияк важливим є питання безбарєрності й для військових, зазначає представник західного територіального управління нацгвардії Андрій Гарбузюк. І мова йде про бар’єри не лише в фізичному плані, а й моральному.
Наразі, на шляху до безбар’єрності, зазначає очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, розпочато ремонти майже у пів тисячі комунальних закладів Прикарпаття. І вже нині в області відкрито понад пів сотні ЦНАПів, які є безбар’єрними. Результати позитивні, але роботи, каже очільниця облдержадміністрації, ще багато.
Крім того, під час конференції відбулось підписання декларації про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030-го року.