Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Івано-Франківську провели конференцію, присвячену протидії торгівлі людьми. Відео

Сюжети

За оцінками представників МОМ, в Україні понад 200 тисяч людей постраждали від різних форм торгівлі людьми. Народна депутатка України Олена Вінтоняк зазначає, що з кожним роком статистика зростає і необхідно інформувати людей аби вони не попадали в небезпечні ситуації, тому лідерки руху «Зе! Жінки» провели конференцію про цю надважливу проблему.

Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експулатації, каже лідерка руху «ЗЕ! Жінки», Тетяна Гоголь. Загалом, це сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини і ця діяльність є найбільш зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

“За пів року, які я стикнулася з ВПО, термін “торгівля людьми” в нас звучить щодня. Люди приходять і діляться своїми історіями, коли вони виїжджають з окупованих територій і в них вимагають кошти, примушують робити те, що вони не хочуть. Тобто є настільки багато цього прояву торгівлі людьми, що ми собі навіть не можемо уявити.”

В час війни загострилася проблема саме трудової та сексуальної експлуатації, зазначає лідерка руху «ЗЕ!Жінки» Олена Гринів, адже, представники держави-агресора щодня вчиняють злочини стосовно мирного населення України.

Від торгівлі людьми може постраждати будь-яка особа незалежно від статі та віку. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальною та трудової експлуатації, а дітей змушують жебракувати, зазначає представниця уповноваженого з прав людини, Євгенія Мнишенко.

“Торгівля людьми відповідно до кваліфікуючих ознак, до складу злочину – це дуже багатогранне явище, яке має в собі багато способів експлуатації. Якщо ми говоримо про сексуальну експлуатацію, то мова йде про жінок; якщо ми говоримо про жебракування, то мова йде про дітей; якщо ми говоримо про торгівлю органами, то тут, вибачте, залежить від того який попит, на який орган існує. Тому вивести однозначну статистику неможливо. Я люблю відповідати на це питання так: торгівцю людьми не важливо якої ви статі, який ваш вік, колір волосся та скільки вищих освіт. Головне – отримати винагороду.”

Викорінити цю проблему неможливо, проте держава постійно бореться з нею, зазначає народна депутатка Олена Вінтоняк. Таким чином, до Кримінального кодексу України внесена відповідна стаття, а також на рівні Кабінету Міністрів прийнята державна програма.

“На рівні кабінету Міністрів прийнята державна програма про запобігання торгівлі людьми, по протидії торгівлі людьми. Ми ратифікували необхідні конвенції, приєдналися до цих конвенцій. Це те що ми можемо зробити з точки зору законодавства”

Кожна людина, яка вважає себе постраждалою від торгівлі, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

А яка ваша реакція?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Хочеш бути в курсі найважливіших подій Прикарпаття, України та світу? Тоді переглядай наші сюжети на телеканалі «РАІ» о 19:00 або ж за посиланням.
rai.ua