Військовослужбовців Івано-Франківської громади продовжують підтримувати. Йдеться про матеріальну допомогу за 12-ма пунктами, які можуть отримати захисники та захисниці, що зареєстровані на території громади.
Одна із найпопулярніших послуг на сьогодні – призначення одноразової матеріальної допомоги на амуніцію та спорядження. Що важливо, оформити заявку на отримання грошей можуть і найближчі родичі захисників.
ЦНАПи Івано-Франківської громади продовжують приймати документи на виплати військовослужбовцям. Станом на сьогодні за фінансовою підтримкою громади звернулися понад тисячу військових.
«Одна із найпопулярніших послуг – це призначення одноразової матеріальної допомоги на амуніцію та спорядження. Станом на сьогоднішній день на спорядження вже прийнято більше 1100 заявок за півтора місяця. Також подано заявок на виплату у зв’язку із пораненням, таких поступило 110 з початку року. І ще 250 заявок на реабілітацію та відновлення. Це нова послуга програми, яка діє відповідно у 2024 році», – розповів директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
Оформити заявку на отримання грошей від громади можуть і найближчі родичі захисників. Ольга Куцакова – бабуся військовослужбовця, заявку на виплату коштів для онука подає уже вдруге.
«У минулому році я також подавала документи, бо він безпосередньо на фронті. І довідку він мені прислав, що він учасник бойових дій, потім прислав, що є посвідчення на руках УБД. Воно переслано було, я скопіювала, подавала документи. Тут мене гарно обслужили, все гарно назвали, і ці кошти 20 тисяч він отримав на свою картку».
За словами адміністраторки ЦНАПу – документи приймають як від найближчих повнолітніх родичів, так і онлайн, якщо військовослужбовець не може особисто подати документи.
«Дуже часто приходять родичі. Приходять оформляти допомогу батьки, дружини. Ми їм допомагаємо, якщо в них є документи скановані, ми відправляємо на електронну адресу, допомагаємо роздруковувати та заповняти заяви. Якщо подають родичі на допомогу, реабілітацію, будь- яку виплату для військовослужбовця, то кошти йдуть на рахунок тільки військовослужбовця», – каже адміністраторка ЦНАПу Оксана Загірняк.
Більшість з виплат такі ж як і минулого року, однак суми значно збільшились.
«Зважаючи на те, що немає вже так званого військового ПДФО, місто Івано-Франківськ таки збільшує виплати за програмами підтримки військових нашої громади. 50 тисяч гривень дл ятих, хто бере участь у бойових діях і 20 тисяч, хто мобілізований, але є чи десь біля Білоруського кордону, або перебуває тут, в тилу. Також програма, яка стосується поранених хлопців, це є мінімально 30 тисяч гривень на лікування. Окрема програма, яка стосується фізичної чи психологічної реабілітації, це по 10 тисяч гривень, які ми надаємо. Компенсація житлово-комунальних послуг для тих, хто має УБД – 25 відсотків, і 5 тисяч гривень для тих, хто не має УБД, але мають довідку про безпосередню участь у бойових діях», – розповів голова Івано-Франківської громади руслан Марцінків.
Ознайомитися з переліком виплат та необхідними документами для їх оформлення на сайті ЦНАПу у окремому розділі «послуги для військовослужбовців», або у ТГ-каналі «Франківськ-Захисникам».