У Коломийській міській раді Благодійний фонд Stabilization Support Services презентував результати досліджень житлових програм, у тому числі соціального житла для ВПО. Дослідження проводили впродовж 5-ти місяців.
За результатами роботи вдалося створити документи щодо реальної потреби соціального житла та тимчасових помешкань для вимушено переміщених осіб.
«Проводились експортні інтерв’ю з органами місцевого самоврядування, проводились фокус-групи з внутрішньо переміщеними особами та індивідуальні інтерв’ю щодо визначення реальної оцінки потреб», – розповіла юристка Марія Кучер.
У Коломийській громаді мешкають кілька тисяч вимушено переміщених осіб. Серед них і заступниця співголови ради ВПО при міській раді, яка переїхала більш як рік тому із Харківщини.
«Переселенців у цьому регіоні досить багато і, я думаю, ці люди стали вже повноцінними членами цієї спільноти. Дехто вже навіть називає себе новими коломиянами. Через те, що їх багато, вони вже навіть сформували свою спільноту і вони будуть вливати на життя спільноти».
Активно допомагають переселенцям і в громадській організації “Трикутник”. Її керівниця розповідає, що склали уже свою статистику звернень внутрішньо переміщених осіб:
«Люди звертаються найчастіше за відновленням втрачених або знищених документів, або ж оформлення нових документів, оскільки дуже часто люди виїжджали без них».
Однією із проблем для вимушено переміщених осіб є заробітна плата. Адже вона доволі невисока, і не завжди дозволяє винаймати житло.
На нараді зазначили, що коломийська влада активно допомагає вимушено переміщеним особам. Створено фонд тимчасового житла. Переселенці кажуть, що жодних утисків не відчувають, є лише добра співпраця.